Také si ho zasloužili. Společnými silami se jim totiž během půl roku podařilo vytvořit trasu dlouhou 5 km o celkových nákladech 1,1 milionu korun. Miletínští a hosté se sešli v příjemném prostředí pivovarské zahrádky.

 Oficiální slavnost začala recitací úryvků ze sbírky Kytice K. J. Erbena v podání místního Divadelního souboru Erben Miletín. Právě Kytice, Erbenovo nejvýznamnější dílo, byla velkou inspirací k vytvoření stezky. A možná tyto známé verše přilákaly na pódium i samotného Karla Jaromíra Erbena, který přišel z minulosti popřát městu hodně dalších úspěchů a na důkaz mu věnoval báseň Miletín.

Jako kmotra nové turistické cesty si místní vybrali známého herce Petra Vacka, který Miletín často navštěvuje. Poté se všichni přesunuli k rodnému domku K. J. Erbena, kde byla slavnostně otevřena nová naučná stezka. Ta by měla do Miletína nalákat více turistů a dát jim možnost seznámit se se zajímavostmi o Erbenově kraji.

Průvod pokračoval k popravišti, kde se návštěvníci občerstvili a pak se vydali po stezce. Po cestě obdivovali dřevěné sochy Polednice a Pána na koni, které obzvláštňují toto kouzelné prostředí.

 Starosta Miroslav Nosek doufá, že se podaří získat finance na prodloužení stezky, a to až do Červené Třemešné a na Byšička.