Významného rodáka si místní připomenou zítra, protože v listopadu tohoto roku uplyne 198 let od jeho narození (7. listopadu) a 140 let od jeho úmrtí (21. listopadu). Město teď navíc získalo dotaci na zřízení naučné stezky K. J. Erbena za 1,2 milionu korun.

„Vybudujeme devět zastavení, která se vztahují převážně ke Kytici a k autorovou životu,“ vysvětlil starosta Miletína Miroslav Nosek s tím, že se začne stavět hned na jaře příštího roku.

Pokud všechno dobře půjde, veřejnosti se otevře na letní sezonu. Turistům i obyvatelům nabídne místa, k nimž se vztahuje Kytice, ale i vysázenou mateřídoušku, sochu Polednice, odpočinková místa s lavičkami, a to vše na lesní a polní cestě v okruhu pěti kilometrů.

„Když se řekne Miletín, rovnou vytane na mysli Karel Jaromír Erben. K našemu městu prostě patří,“ řekl Nosek. Slavnostní setkání proběhne zítra od 17 hodin v obřadní síni. Podle Klubu přátel K. J. Erbena na počest známého autora zarecitují místní školáci a řeč bude o jeho životě a díle. Vzpomínkový akt se poté přesune na náměstí k pomníku, kde budou položeny věnce a zapáleny svíčky.