Vernisáž úvodním slovem zahájí prof. Bohumil Skalický, v kulturním programu vystoupí filmová a divadelní herečka Gabriela Vránová působící v Divadle na Vinohradech. Hudební část programu doplní díla Williama Gillocka „Fontána v dešti“, J. S. Bacha „Ave Maria“ a 2. věta Koncertu C-moll pro flétnu a housle vše v podání Markéty Ježkové (flétna), Adély Ježkové (klavír, housle) a Jana Svobody (klavír).

Vladimír Veselý je absolventem Střední umělecko– průmyslové školy v Jablonci nad Nisou a Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (1950 – 1956; prof. Alois Fišárek a Antonín Strnadel). Je uznáván především jako tvůrce rozměrnějších pláten, ale jeho umělecký záběr je podstatně širší. V průběhu let se stal také autorem volné grafiky a ex libris, smaltu a polychromovaných dřevěných asambláží. Uspořádal více než 50 samostatných výstav, účast přijal téměř na osmi desítkách výstav společných, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Pravidelně se účastní Trienále umění smaltu ve Frýdku – Místku a přehlídky ex libris.

Po celý tvůrčí život vznikají jeho díla v ateliéru ve Veletržní ulici v Praze – Holešovicích, případně v podkrkonošském Spálově. Z míst, kde žije, pobývá, působí, nečerpá pouze inspiraci, ale aktivně vstupuje do jejich života. Je tomu tak nyní ve Sdružení pražských malířů, ve Spálově stál u záchrany evangelické kapličky, která každoročně ožívá Spálovským babím létem, a vrací se i do města Mělníka, které ho vyznamenalo v roce 2004 stříbrným řádem.

V lomnickém muzeu se pan Vladimír Veselý představí zcela poprvé. Výstavu si budete moci prohlédnout až do 27. dubna. ⋌(as)