Kmotrou Bílé dámy, jak se jmenuje autorská píseň i videoklip, se stala zpěvačka Marta Jandová, dále muzikálový zpěvák Tomáš Beroun a ředitel Českého rozhlasu Jiří Havel.

„Píseň Bílá dáma běží od května na některých českých rádiích, a tak natočení klipu bylo jejím logickým završením. Roman si k tomu vybral nezvyklé prostředí hornického muzea v dolech Vinařice u Kladna,“ řekl manažer zpěváka Pavel Hrdina.

Velkým překvapením pro celé divadlo se stal v samotném závěru Karel Gott, který přijal pozvání a přišel Romanovi popřát mnoho úspěchů v další práci. Na oplátku dostal dodatečně ke svým nedávným sedmdesátinám dárek a 34 růží za dosud získané zlaté slavíky.

Třicátou pátou růži však odmítl přijmout a s humorem sobě vlastním ji symbolicky předal Romanovi. Tak doufejme, že mu přinese štěstí.

Tomeš zpívá po boku hvězd

Roman Tomeš z Lomnice nad Popelkou v současnosti studuje třetím rokem obor muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze u profesora Eduarda Klezly. Návštěvníci muzikálových představení ho mohou též vídat po boku hvězd jako jsou Monika Absolonová, Petr Kolář, Pepa Vojtek, Hana Zagorová, Helena Vondráčková a další v muzikálu Mona Lisa v divadle Broadway, kde ztvárnil roli Giacoma Salaie, žáka Leonarda da Vinciho.

Kromě muzikálu se věnuje i koncertní činnosti a skládání vlastních písní, které momentálně nacvičuje jeho nová doprovodná kapela. Ve svém nabitém programu si našel čas i na lomnickou scénu a hraje s místním divadelním spolkem v hudební komedii C. Goldoniho a M. Pěničky Poprask na laguně.⋌(lnk)