Poněkud netradiční akcí nazvanou „Současné tendence ve vývoji ochrany vozidel proti účinkům projektilů a výbuchů“ byla jistě zajímavá přednáška s promítáním lomnického rodáka prof. ing. Jaroslava Buchara, DrSc. Oslovila především technicky zaměřené občany a také všechny ty, kteří se zajímají o vývoj vojenské techniky a veškeré zajímavosti s touto problematikou související; konala se minulou sobotu ve stupní hale muzea.

V předvečer svátku sv. Huberta – patrona myslivců, tedy v úterý 2. listopadu od 17 hodin proběhne na stejném místě v pořadí již třetí přednáška pana Oldřicha Horáka ze Žďáru u Kumburku. Po africké Namíbii a americké Aljašce přijde na řadu asijské Mongolsko z pohledu cestovatele a lovce s praktickými ukázkami různých typů trofejí.

O dva dny později, ve čtvrtek 4. listopadu od 17 hodin, naváže na svůj cyklus poutavého vyprávění ze svých cest lomnický občan pan Libor Drahoňovský. Přednáška s promítáním nazvaná „Přátelským Íránem“ nás zavede do exotického koutu světa kdysi nazývaného Persií, zemí s bohatou historií, překrásnou orientální architekturou a mnoha přívětivými lidmi. Již nyní se můžeme těšit na další díl zaměřený na „Divoký Kurdistán a pohostinnou Gruzii“, který je naplánován na některý z jarních měsíců. Na všechny uvedené akce je vstupné dobrovolné.

Závěrem bychom vás rádi srdečně pozvali na předposlední výstavu letošní sezóny, kterou bude přehlídka obrazů a grafiky známé pražské filmové a divadelní herečky, autorky úspěšného pořadu „Domácí štěstí“ Ivy Hüttnerové. Umělkyně se lomnické veřejnosti představí v další roli, tentokrát jako talentovaná výtvarnice. Slavnostní vernisáž proběhne v neděli 7. listopadu od 10 hodin za její osobní účasti. Zájemci si budou moci zakoupit některé z autorčiných vybraných prací, kalendářů, knížek atd., což se může stát vítanou inspirací pro vánoční dárek vašim blízkým. Výstavu si budete moci prohlédnou až do 28. listopadu.

Následovat bude devátý ročník tradiční výstavy betlémů, a to v termínu od 4. prosince 2010 do 6. ledna příštího roku. ⋌Jan Drahoňovský