Přehlídka, na které se představí amatérské soubory Jizerské oblasti, se uskuteční v termínu od 6. do 8. března v lomnickém Tylově divadle. Účast v odborné porotě přislíbili Dušan Zakopal, Rudolf Felzmann a Jan Hlavatý.

Přehlídku symbolicky zahájí domácí ochotníci se svojí veselohrou Paní ministrová srbského autora Branislava Nušiče. Politické hrátky a rošády jedné paničky budou ke zhlédnoutí v pátek 6. března od 17 hodin.

Na 21. hodinu již bude v Tylově divadle pro diváky nachystána hra Tři sestry, kterou dle A. P. Čechova pro turnovské divadelní studio A. Marek upravil Petr Haken. Hra je plná mužské ironie a možnost zhlédnout ji měli i diváci v pražském Činoherním klubu.

Sobotní program zahájí divadlo Jesličky z Hradce Králové s dramatizací povídek A. Bunina. Temná dramata o vášních lásek jsou naplánována na 9. hodinu ranní.

Šílenou Grétu Stanislava Grochowiaka, tragikomedii o životě a smrti, sehraje pro lomnické publikum divadelní soubor Tyl ze Železného Brodu ve 13 hodin.

E.F. Burian, soubor působící při MěKK Tanvald, se představí v 17 hodin komedií Jaromíra Břehovského Rejžák z Prahy. Jde vlastně o divadlo na divadle, hra vypráví o trampotách amatérského souboru z malého města.

Posledním soutěžním představením bude francouzská situační komedie z prostředí plastické chirurgie Uděláte mně to znova? Na prknech Tylova divadla ji sehraje divadelní soubor PODIO ze Semil ve 20 hodin.

V neděli 8. března zakončí přehlídku ochotníci z Nové Vsi nad Popelkou. Již nyní se můžete těšit na jejich představení Zlý duch Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek. Téměř operetka o tom, co všechno se může stát, když se bohové vsadí s jedním povedeným duchem, bude mít svůj začátek v 17 hodin.Změna programu přehlídky je vyhrazena! Jednotlivé vstupné na všechna představení přehlídky bude činit 50 Kč, pro děti, studenty a seniory 30 Kč. Předprodej vstupenek bude probíhat vždy jednu hodinu před každým představením v pokladně Tylova divadla. Petr Sádek