Vstupní prostory byly určeny expozici rybářství, které vévodila káď s živými rybami. Ochotný průvodce Michal, žák třetí třídy, spolehlivě vyjmenoval všechny ryby – sumec, kapr, tolstolobik a další byly dovezeny se sádek v Březině.

Chodba a část školní tělocvičny byla věnována myslivosti. Centrem pozornosti byl plný krmelec, obložený zelenými větvemi a dekorovaný vycpanou lesní zvířenou (koloušci, jezevec, bažant, liška a zajíci). Na stěnách a oknech visely myslivecké artefakty, nad kterými by nejeden sběratel zesinal závistí. „Nejvíce mě zaujali vycpaní draví ptáci a zasvěcený výklad Michala o tom, jak se liší většina samiček od samečků. U stěny „hospody“ seděl zcela zmožený myslivec. Možná, že výtečným gulášem z originálního porcelánu a správně řezaným pivem,“ líčí své dojmy návštěvnice Jarmila Novotná z Holína.

Čtvrtá stěna tělocvičny byla věnována včelařství. Různé předměty a dva úly dokreslovaly včelařské řemeslo, které by bez přísunu mladých lidí zašlo v dohledné době na úbytě. Libuňská perníková stavení včetně kostela nádherně provoněla kousek výstavní plochy. Nakonec na každého návštěvníka čekalo překvapení – malé občerstvení v jídelně, kde se podávaly vánoční sladké a slané speciality.

Na pozvání autora včelařské expozice pana Kysely navštívil výstavku rovněž Oldřich Suchoradský z Kopidlna: „Průvodce mi dělali mladí myslivci Michal a Adam. Provedli mě výstavkou, která prezentovala činnost místních rybářů, myslivců a včelařů. Dokumentovala spolupráci s místní školou, která také poskytla této expozici své prostory. Instalaci zvládla paní ředitelka R. Víchová s kolektivem učitelek. Všichni se vzorně postarali o četné návštěvníky, včetně svátečního pohoštění ve školní jídelničce.“

Nezbývá než poděkovat všem, kteří se na výstavě podíleli. Škoda jen, že byla otevřena pouze dva dny. Určitě by se přišli podívat i další zájemci, ale provoz školy musí fungovat bez omezení v následujících dnech.