Na programové scéně letošního jubilejního desátého ročníku festivalu Foerstrovy dny si zcela jistě získá přízeň i pozornost širokého publika promenádní koncert tělesa mezinárodní úrovně Hudby Hradní stráže a Policie ČR se svým šéfdirigentem plk. Václavem Blahunkem, se sólisty a hosty.

Nový programový impuls k poslechu toho nejlepšího z tvorby hudebních velikánů v barevně bohatém zvuku šedesátičlenného dechového orchestru.
Česká vojenská hudba má už svou staletou tradici a sláva českých vojenských dechových hudeb se brzy rozšířila po celém světě. Souvisí to s naší lidovou hudebností, svěží tvořivostí, která se neprojevuje jen v barvité kompoziční práci, ale i v dovednosti nástrojové hry. Neméně prosluli čeští vojenští kapelníci a skladatelé, jejichž umění bylo posvěceno přirozeným nadáním i posíleno poctivou hudební výchovou.

Není proto divu, že mezi prvořadé vojenské orchestry patří Hudba Hradní stráže a Policie ČR.Více než šedesát let profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu a to nejen doma, ale také v šestnácti státech Evropy, Japonska, v USA dokonce na samostatném koncertu ve slavné Carnegie Hall.
Mezi prvořadé povinnosti tohoto hudebního tělesa patří zejména zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě.
Kdo se chce nechat okouzlit hudbou velkého promenádního koncertu, usedne v plenéru libáňského náměstí v sobotu 11. září v 15 hodin. ⋌Zdeněk Vokurka