Všestranně talentovaný entertainer žije od svých studentských let pouze pro jazz a swing z období mezi dvěma světovými válkami. Brzy se prosadil i jako úspěšný herec, další umělecká cesta ho zavedla mezi scenáristy a režiséry sérií muzikálových i operních představení.

V roce 1995 založil vlastní swingový big-band Melody Makers, se kterým v současné době vystupuje. V roce 1996 mu Akademie Czech Grammy udělila titul „Jazzman roku.“

Pane Havelko, řekněte nám, jaké jsou vaše největší záliby ? A patříte k těm, kteří stale na něco ještě čekají?

„Moje záliby? Golf a swing. Ano, patřím k těm, kteří stále čekají, že se objeví něco nebo někdo, umělecká osobnost nebo umělecký či myšlenkový směr a nabídnou východiska z dnešní kulturní nouze, přinesou víru a naději, budou stavět a ne bořit.

V naději, že něco takového přijde, si rád počkám. Ale jak dlouho to bude trvat?“

Kdo se chce nechat okouzlit hudbou nebo písničkami „ jen pro tento dnešní den,“ ano, pro neděli 12. září v 19 hodin, přijme pozvání na večer s názvem „Zavřete oči, přicházíme …“ Kdo vejde do libáňského koncertního sálu Domu kultury?

Přece Ondřej Havelka a Melody Makers, který svým uhlazeným vystupováním a decentním humorem i ironickým pathosem nás vrátí do vyšší společnosti možná Oldřicha Nového a jeho doby. Nedočkavě se těšíme na vaši návštěvu koncertu v Libáni. Zaslouží si váš potlesk. ⋌ Zdeněk Vokurka