Dramaturgie do programu zařadila koncert pro děti. Nebudou to žádné hudební skladbičky, ale hlasité předčítání zejména pohádek v přátelské atmosféře. To je spolehlivý způsob, jak se může čtení stát pro dítě přitažlivější než televize.

Spřízněnost

Josef Bohuslav Foerster, jehož světové 150. výročí narození libáňský hudební festival připomíná sérií koncertů, se totiž neomezil jen na hudbu. Jeho dovednost básnická a slovesná je také spřízněna s dětmi a mládeží. Projevy k nim jsou naplněny citem a veselím. Říkával: „Moje děti, dejte se obejmout krásou hudby a slova.“

Festival se inspiroval skladatelovou láskou k mládeži. Vzniká současnost, vzniká podpora myšlenkovému a morálnímu zdraví dítěte pomocí osvětové a výchovné činnosti. Společnost si musí uvědomit, jak ohromný význam má hlasité čtení dítěti pro jeho emocionální vývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti.

Foerstrovy dny investují několik minut hlasitému čtení našeho nejznámějšího a nejčtenějšího spisovatele Michala Viewegha. Přijede do Libáně a navštíví závěrečný koncert Foerstrových dnů (19. září ) ve společnosti Spirituál kvintetu. Pak přejde do Domu kultury a bude přitažlivým způsobem číst nejen pohádky. Až podvečer s Michalem Vieweghem skončí, přijde ke slovu autogramiáda.

Spisovatel, který bude podpisovat své knihy, si připsal na své konto další významný úspěch.
V roce 2008 byl na základě hodnocení knihkupců a nakladatelů nejprodávanější knihou právě Vieweghův Román pro muže. Foerstrovy dny se hlásí k unikátnímu celostátnímu uměleckému projektu společnosti Celé Česko čte dětem. Zdeněk Vokurka