Kdo ještě neměl možnost z bezprostřední blízkosti obdivovat jeho pěvecké umění, má jedinečnou příležitost v sobotu 20. srpna navštívit jihočeské historické město Český Krumlov a tady uprostřed esovitě zakřivených meandrů řeky Vltavy v prostorném hledišti City parking poslouchat slavné árie a duety z italských oper G. Verdiho, G. Pucciniho a R. Leoncavalla.

Ale nejen jako operní pěvec je tento tenorista světoznámý, ale také jako fascinující interpret zarzuel. Jsou pro Španělsko totéž co opereta pro Vídeň. Ale i z této lehkonohé múzy se dočkáme půvabných a svěžích melodií. Spolu s Plácidem Domingem se jako host představí elegantní portorikánská lyrická sopranistka Ana Maria Martinézová. Vrcholný festivalový galakoncert pěvců doprovází Rozhlasoví symfonikové s Eugenem Kohnem (USA) u dirigentského pultu.

Tisková mluvčí jedinečné letní přehlídky umělců a souborů Lucie Johanovská novinářům sdělila, že „vstupenky na koncert Plácida Dominga lze do konce května zakoupit výjimečně s desetiprocentní slevou. Po 31. květnu končí zvýhodněný předprodej a na galakoncert bude možné zakoupit už jen vstupenky v plné ceně.“

Kdo má zájem si ještě po skončení koncertu dopřát setkání s tenorovou superhvězdou a uctívaným „králem opery“ Plácidem Domingem, povečeřet v jeho společnosti a vyjádřit osobně sympatie, projev nadšení i díků muži, který zasvětil svůj život tomu, aby naplňoval kouzlem svého hlasu životy ostatních, nadto účastník společenského večera v Zámecké jízdárně má ještě možnost získat unikátní autogram Maestra, takový Domingův příznivec si musí zakoupit zvláštní vstupenku na raut v ceně dva tisíce korun. Tyto vstupenky jsou již v prodeji.
Zdeněk Vokurka, hudební publicista