Svátky jara už ťukají na dveře a učitelky v kopidlenské mateřské škole si toho jsou moc dobře vědomy. Proto pod taktovkou vedoucí Jaroslavy Zápotocké vymýšlely, jak společně zapojit děti i rodiče do přípravy na Velikonoce. Nachystaly jarní dílnu s mnoha úkoly, do kterých se zapojily všechny děti i příchozí rodiče, prarodiče a sourozenci. Rukou společnou pak malovali papírové kraslice i vaječné vejdunky, vybarvovali ovečky se zajíčky, nalepovali slámu i hobliny. Čtyřletý Daneček Kořínek nám šeptal, že se mu malovalo hezky, a pustil se do ovečky, zajíčka i výmalby vajíčka. Tříletá Viktorka na všechny otázky přikývla s širokým úsměvem na tváři.

 Vedoucí učitelka Jaroslava Zápotocká má radost, že zájem dětí i rodičů o tvorbu je tak veliký. „Na sobotu připravujeme společně se základní školou den otevřených dveří. Na pátého května plánujeme akci Taťko, dědo, namaluj se mnou přání pro maminky a babičky. Dílna je určena výhradně mužům, kteří se svými potomky malují v naší školce přání ženám k Svátku matek. Vloni se tvorby zúčastnilo sedmdesát výtvarníků,“ pyšní se Jaroslava Zápotocká. V červnu se tu rozloučí s předškoláky. V současné době se všichni radují z výtvarných úspěchů malých školáčků.

Šestiletý Jaroslav Machačný získal v mezinárodní soutěži Školka plná dětí z více jak tří tisíc účastníků krásné druhé místo. Do školky přišla tvořit i starostka města Hana Masáková. Protože obec má zařízení pod svými křídly, nedalo nám a dotázali jsme se, zda objekt potřebuje finanční injekce či vyřešit nějaké nedostatky. „Děti by určitě potřebovaly lepší vybavení a větší venkovní pozemek na hraní. Stále se potýkáme s tím, že do zahrady nám přes plot vnikají výtržníci, páchají tu škody a zanechávají nepořádek.“

 Řešení problémů má už radnice na stole. Připravuje s polskými kolegy projekt víceúčelového hřiště u sokolovny za zhruba 3 miliony korun. Moderní plochu by pak mohla kopidlenská drobotina plně využívat.