Zahájen bude již ve čtvrtek v areálu školy soutěží pro studenty a učně zahradnických oborů z celé České republiky a Slovenska.

Předvedou se tradičně ve třech zahradnických disciplínách – v aranžování květin, roubování a poznávání rostlinného materiálu. Tématem květinové vazby je pro letošní ročník „Vázaná kytice – dary podzimu“.

V pátek jsou do školy zvány děti ze základních škol, které se mohou zúčastnit soutěží „Kopidlenský kvítek“ a „Kopidlenské poupě“, jejichž náplní je vědomostní zkouška v zahradnických dovednostech a přírodovědný test.

Sobota je vyhrazena veřejnosti. Den otevřených dveří nabízí prohlídku květinami bohatě vyzdobených interiérů zámku. K prohlídce bude samozřejmě otevřen unikátní palmový skleník s bohatými sbírkami subtropických a tropických rostlin.

Ve sportovní hale je nachystán doprovodný program, jehož součástí budou módní přehlídky, vystoupení skupiny Artróza, prezentace partnerských škol ze zahraničí a také ukázky aranžování květin. K vidění budou květinové vazby ze čtvrtečního soutěžního dne, které bude možné zakoupit při dražbě.

V prostorách zámeckého parku se bude v sobotu prezentovat více než 100 vystavovatelů a prodejců, občerstvení pro návštěvníky výstaviště bude zajištěno nejenom oblíbeným řízkem ze zámecké kuchyně, ale tradičně i výrobky budoucích kuchařů a cukrářů ze SŠGS v Nové Pace.

V neděli budou pro návštěvníky zpřístupněny vyzdobené zámecké interiéry, palmový skleník a samozřejmě také zámecký park.

K článku je připojena fotogalerie z této akce v loňském roce.