Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skautský ples v Hořicích

Hořice - V pátek 29. února, v den, který se jen tak neopakuje, se v místním Domě kultury Koruna konal Skautský ples místního střediska Junáka.

5.3.2008
SDÍLEJ:

Z hořického skautského plesu.Foto: Jan Durrer - Athos

Kdo by čekal sál plný pískových krojových košil a hnědých šátků, asi by hledal poněkud obtížněji. Jednalo se sice o neobyčejnou, leč tradičním způsobem pojatou společenskou akci, která dosud v místní plesové sezoně chyběla. K tanci i poslechu hrála skupina Ego Retro Music, nechyběla bohatá tombola, na stolech v Hořicích neodmyslitelné trubičky a o půlnoci přišel kouzelník i Elvis Presley.

Zahájení plesu proběhlo ovšem ryze po skautsku. Podsadový stan postavený na parketu nás přenesl do junáckého tábora. Po zatroubení budíčku z něho vykoukly dvě překvapené hlavy. Jako první sestra Čmelák, která okamžitě začala organizovat rozcvičku a nabádala všechny přítomné k důkladnému rozhýbání celého těla. Následoval ji ospalý bratr Sedmikráska a neochotně se také dal do protahování.

Potom už rychle převléknout do skautského kroje a hurá na nástup. Tím začíná každý táborový den a jinak tomu nemohlo být ani dnes, ačkoli do letního tábora je ještě trochu daleko. Denní rozkaz pro 29. únor 2008 obsahoval pouze jeden bod, a to skautský ples. Zapomnětlivý bratr Sedmikráska a nedočkavá sestra Čmelák uvítali všechny přítomné a za celé středisko Junáka v Hořicích popřáli dobrou zábavu.

Další přestávku potom vyplnilo vystoupení nikoli mažoretek, jak bývá zvykem na podobných akcích, ale ojedinělého uměleckého uskupení mužoretů – taneční skupiny Artróza. Ti předvedli hned dvě své sestavy na motivy Slovanských tanců a byli odměněni bouřlivými ovacemi publika. Věříme, že všichni zúčastnění si užili příjemný večer a 29. únor nebyl výjimečný pouze datem, ale i dobrou atmosférou tohoto krásného plesu. Za hořické skauty Jaroslava Nekvapilová

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení