Program začne v 17 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Dětský pěvecký sbor ze ZUŠ Hořice zazpívá několik předvánočních písniček.

 Po jeho vystoupení bude následovat slavnostní vyhlášení osobností Hořic pro rok 2010. Letos Rada města vybrala dva muže, kteří si přijdou titul převzít, bude to student hořického gymnázia Ondřej Hák, reprezentant v mezinárodních chemických soutěžích, a Ladislav Havlas, emeritní primář hořické nemocnice. Nedočkavé děti poté přivítají rozsvícení vánočního stromu. MIC Hořice pro ně připravilo i překvapení. Spolu s rodiči si mohou koupit horkovzdušné balónky. K dispozici budou i dlouhé prskavky, takže se večerní náměstí opravdu rozsvítí.

 Program tím ale nekončí. Jako každý rok se zájemci sejdou v kostele Narození Panny Marie a nasají prosincovou atmosféru na prvním adventním koncertě, který už šestnáct let pořádá místní ZUŠ. Můžete se těšit na vystoupení dívčího vokálního seskupení z Nového Bydžova a Chlumce nad Cidlinou Blue Flowers pod vedením varhaníka Ondřeje Vávry.

Zazpívají adventní písně i spirituály. Prostor dostanou i pěvecké sbory ZUŠ Písnička a Musica pod vedením Ivany Václavů. Pořadem budou provázet děti z literárně dramatického oddělení ze třídy Štěpánky Fléglové.