Mezinárodní sochařské symposium letos hostí čtyři umělce ze zahraničí. Trin Kittikanampol pochází z Thajska, Park Shin Ae z Koreje, Tanzer Arig přicestoval z Turecka a Stefan Curelaru z Rumunska. Včera je na hořické radnici přivítal starosta města Ivan Doležal, a to především hořickou specialitou, trubičkami místních výrobců.

 Sochaři budou tvořit v lomu U sv. Josefa nad městem, připraven je pro ně i doprovodný program. Na 16. července je plánován koncert v lomu, na který je zvána i veřejnost, 24. července pojedou na exkurzi po východočeských a středočeských památkách a v pátek 29. července ukončí svoji práci. Program bude průběžně upravován podle potřeb a přání účastníků. Dva ze sochařů přicestovali i se svými partnery. Někteří se dostavili z jiných uměleckých akcí, které se konaly právě v Evropě, takže překonávat obrovské vzdálenosti až z Asie tentokrát nemusel nikdo.

 Skulptury pak budou po skončení akce poslední červencovou sobotu vystaveny na hradeckém nábřeží a poté v neděli slavnostně předány veřejnosti za doprovodu hudby a svitu ohňostroje.