Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Holíně uspořádali setkání seniorů a maminek

Holín - Na tradiční setkání důchodců se tentokrát těšili i mladí. Sešla se jich čtyřicítka. Hned po vstupu na obecní úřad se to hemžilo maskami.

6.3.2008
SDÍLEJ:

Ze setkání v Holíně.Foto: Jana Šmejcová

Hlavní organizátorka Jana Panchártková, krásně oblečená v kostýmku servírky ze 20. let, si našla chvilku času mezi běháním s tácem dobrot a tancem, a přiblížila několika větami podrobnosti těchto oslav: „Setkání důchodců pořádáme u nás začátkem roku, v době masopustu, a také koncem roku, v čase vánočním. Letos, také se zapojením mladých maminek na mateřské dovolené jsme již podruhé úspěšně zpestřili tuto oslavu rejděním masek.

Přípravy nese na svých bedrech pět hospodyněk, většinou jsou to seniorky. Hospodyňky napečou a připraví dobroty, ráno vyzdobí společenskou místnost … musí se trochu improvizovat, jinak bychom na to neměly. Každý z jubilantů dostává od obce kytičku a občané starší 80 let ještě dárkový balíček. Dnes obdarujeme naše seniory, kteří jsou narozeni od ledna do června, a na vánoční besídce zase ty, kteří oslaví své výročí ve druhé polovině roku.“ Ve společenské místnosti hrála k tanci Příchvojanka. Všichni byli rádi, že mají tuto možnost popovídat si a zatančit. „Vždyť v Holíně není ani hospoda ani krám …, nemáme jinou příležitost se takto sejít,“ mínila většina přítomných občanů.

Popovídání si

Také zde zazněly názory, že při tanci se dá povídat o lepších věcech, než že někomu skáčou slepice přes plot, a že by taková setkání měla být každý měsíc. Jubilantka, letošní osmdesátnice paní Knotková, dostala kytičku a balíček, zatančila si sólo a potom se svěřila: „Tancování už není, co bývalo, ale jsem tu ráda – člověk se zase něco dozví, jinak sedí jen doma. Mrzí mě, že jsem si sem nevzala svou pravnučku podívat se na masky. Jana Panchártková připravovala ty masky už od Vánoc, dvakrát byly na zkoušce, to je oběť. Málokdy se dají lidé v dnešní době takto dohromady, po té sametovce to bylo všelijaké, lidi se dobrali majetku a každý si dělal na svém. Tato setkání už máme možná 10 let a je to čím dál lepší.“

Zakladatelka této dnes již tradice v Holíně, Jiřina Kudrnová (v krásném mysliveckém obleku s flintou a bažantím pérem na klobouku) shrnula: „Senioři se chtějí scházet a chtějí komunikovat, a to je lepší než nějaké prášky nebo čokolády.“ Starosta Karel Drahoňovský se rád zúčastňuje tohoto setkání, vítá příležitost popovídat si s občany a vyslechnout jejich radosti i starosti. Tato a jí podobné akce jsou podporovány z obecního rozpočtu. Jana Šmejcová

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

Ilustrační foto

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Jde to s Galerií plastik z kopce?

Hořice - Na budově hořické Galerii plastik se viditelně podepisuje zub času. Uvnitř však vane svěží vítr, který přinesla nová koncepce. 

Děti si upekly svůj chleba

Jičínsko - Děti z novopackého Biosu uctily úterní svátek chleba jeho výrobou. Ve Žďáru u Duczynnských si zkusily celý výrobní proces i s ochutnávkou. Chleba byl vždy symbolem šťastného života, zajištění existence rodiny, bezpečného vstupu do období, kdy příroda spí a jejích darů je poskrovnu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení