Svitavsko - Koncert u pomníku Bedřicha Smetany

Litomyšl – U pomníku Bedřicha Smetany se v sobotu uskuteční koncert Opera pod májovým nebem. Vystoupí pardubická Komorní filharmonie a pěvecký sbor se třemi sólisty, sopranistkou Andreou Vizvári, Václavou Krejčí Houskovou a barytonistou Jakubem Kettnerem. Koncert začíná v 19.30 hodin. Vstupné je dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do Smetanova domu.

Polička – Poličské rockoupání vypukne v pátek po poledni v areálu koupaliště. Program je opravdu skvělý. Vystoupí mimo jiné Tomáš Klus, Dukla vozovna, Sto zvířat, UDG, Tony Ducháček a Garage, Sepultura revival nebo Konflikt. V sobotu dopoledne sehraje spolek Triarius divadelní představení Ucho. A potom si od poledne až do ranních hodin přijdou na své opět příznivci rocku, zahraje například Znouzectnost, Nil, Blue effect nebo Max Wild Band.

Svitavy – V sobotu můžete již podruhé navštívit Den rododendronů. Akce se koná v parku Jana Palacha. Prohlédnete si rozkvetlé rododendrony v parku, od 13 do 17 hodin si můžete také koupit sazenice květin a keřů. Mimo to je připraven také od dvou hodin odpoledne bohatý kulturní program: pohádky pro děti, koncert Big bandu, kapely Do větru, přiučíte se také severské chůzi. Ve dvacet hodin vystoupí kapela Laura a její tygři.

Chrudimsko - Městský park ožije pohádkovými bytostmi

Chrudim - Dům dětí a mládeže Chrudim zve do Pohádkového parku. Děti, které v neděli od 14 hodin zavítají do Městského parku u výpadovky na Pardubice, se mohou těšit na soutěže, hádanky, pohybové a sportovní hry. V parku se setkají s pohádkovými bytostmi i s pohádkovými úkoly.

Orlickoústecko - Na nudu v sobotu nebude čas

Česká Třebová – Městská knihovna v České Třebové pořádá v sobotu v parku Javorka multikulturní festiválek pro celou rodinu „Českotřebovský kohoutek 2011“. Jako první vystoupí od 12.30 hodin Michal ze školky, kterého ve 13.20 vystřídá Divadlo Koráb s pohádkou „O perníkové chaloupce“, dále Taneční škola v České Třebové (14.10 hodin), po níž bude následovat pohádka „O Zlatovlásce“. Od 15.55 hodin jsou na programu soutěže a hry. Po druhém vystoupení Taneční školy v 16.30 hodin můžete zhlédnout poslední pohádku „O Sněhurce“ (17 hodin). Celý program bude doprovázen soutěžemi a rukodělnými dílnami v podání sdružení Bacrie. Pro děti je připravena jízda na lodičkách, skákací hrad, jízda na koni, trampolína a malování na obličej. Neváhejte, vezměte své děti a přijďte strávit den plný pohádek, písniček, tancování, soutěží a zábavy.

Pardubicko - Trampové přivezou písničky i muzeum

Horní Jelení – V sobotu se uskuteční 36. ročník Festivalu trampských písní. Zúčastní se ho skupiny z České a Slovenské republiky. Festival bude svým zaměřením ojedinělou hudební událostí. V doprovodném programu bude instalována rozšířená expozice mobilního trampského muzea, které bude otevřeno od 9.30 do 18 hodin.

Rychnovsko - Při kácení májky můžete soutěžit, zpívat, tancovat i vyhrát v tombole

Synkov–Slemeno – Bohatý program je připraven na sobotu při příležitosti kácení máje v Synkově-Slemeně. Od 15 hodin vystoupí děti základní a mateřské školy, následovat bude představení mažoretek Marlen, ochotnický spolek Májovka vystoupí s hrou Slunce, seno a plavky. V 17.30 hodin přijde na řadu kácení májky, poté tombola a připraveny jsou také tradiční májové soutěže pro děti i dospělé. Od 20 hodin se můžete těšit na taneční zábavu se skupinou SONG, následovanou Bollywood dance.

Potštejn – Na zámku v Potštejně vás čeká Kulinářský den plný hodování a stolování. V sobotu od 14 hodin tady ochutnáte tradiční i netradiční gurmánské speciality. Budete se moci zúčastnit mnoha soutěží o věcné ceny, ale hlavně ani letos nezapomeňte přinést svoji domácí marmeládu, neboť odborná porota čeká právě na váš výrobek, aby jej vyhlásila „Potštejnskou marmeládou roku 2011“.

Královéhradecko - Na Šrámkově statku zavoní halušky

Hradec Králové – Slováci žijící na Hradecku i přátelé Slovenska se v sobotu sejdou na Šrámkově statku v Pileticích. Při Festivalu národnostních menšin pořádá v sobotu Regionální obec Slováků soutěž ve vaření brynzových halušek. Veřejnost bude moci ochutnat národní speciality, pro zájemce budou připraveny workshopy. Brány statku budou otevřeny od 10 do 18 hodin.

Trutnovsko - Letní lázeňskou sezonu přivítají jazzem

Janské Lázně – Slavnostní zahájení letní lázeňské sezony nabídne v sobotu bohatý program. Na náměstí v 9 hodin začne řemeslný jarmark s jarmareční kapelou a pouličním divadlem. Ve 13 hodin u Prameníku na náměstí budou požehnány prameny. Program vyvrcholí večer. Na kolonádě od 19 hodin zahraje k poslechu i k tanci Originální pražský synkopický orchestr. Zazní americký jazz, blues a taneční hudba 20. let.

Jičínsko - Řeku Javorku odemknou letos přímo u pramene

Miletín – Pivní slavnosti se konají v sobotu od 11 hodin v pivovarské zahrádce. K poslechu i tanci zahraje několik kapel. Vstup je zdarma. Akce se koná v rámci oslav 200. výročí narození Karla Jaromíra Erbena. Zájemci se mohou také vydat za poznáním Miletína a života místního rodáka K. J. Erbena po naučné stezce o délce pět kilometrů.

Pecka – V sobotu odpoledne městys Pecka pořádá Otevírání řeky Javorky. Shromáždění účastníků je na parkovišti před recepcí kempu na koupališti v Pecce. Ve 14 hodin je přesun do Borovnice k penzionu Menšina, společná procházka k prameni Javorky, její odemknutí a návrat zpět do kempu na koupališti. Kulturní program a občerstvení po túře jsou zajištěny. Na vaši účast se těší pořadatelé od prameniště Javorky.

Náchodsko - Pevnostfest s hudbou a dobrým pivem

Josefov – V sobotu se v areálu vojenské pevnosti Ravelin XIII. uskuteční 1. ročník hudebně-pivního festivalu Pevnostfest 2011. Zatímco hudební složku obstarají kapely Tublatanka, Visací Zámek, Komunál a další, „pivařskou“ odnož budou reprezentovat střední a malé pivovary východních Čech. Akce je koncipována jako zábavný program pro všechny generace. Na místě bude řada atrakcí pro nejmenší návštěvníky, pro ty odrostlejší pak kromě bohaté nabídky regionálních pivovarů i široký sortiment dalšího občerstvení. Areál se návštěvníkům otevře v 11 hodin, hudební produkce odstartuje o hodinu později.