Jde o nežánrový hudební večer, jehož cílem je posilovat vzájemné vztahy v hraničním regionu Libereckého a Královéhradeckého kraje. „Letos jsme trochu přitvrdili,“přibližuje Klíček šéf pořadatelského týmu Ladislav Jiřička,“loňský ročník totiž slabou návštěvností ukázal, že o dosavadní folkovou a country muziku tu není až tak velký zájem, a tak jsme letos zvolili svižný rock.“ Zhruba stovka návštěvníků pak tuto správnou volbu potvrdila.

Večer uvedlo duo Žibr z Hostinného. Potom scénu ovládli novopačtí Samhain. Jejich melodický metal, velké nasazení a čistý hlas zpěvačky Veroniky Stříbrné vtáhly do kotle pod jevištěm desítky fanoušků. Po působivém intru nastoupil dolnokalenský Scelet. Ten hned první písničkou splnil očekávání zlatého hřebu večera. Na muzikantech byla znát vyzrálost a letité zkušenosti.

„Hrajeme dvanáct let, a ačkoli jsme z Dolní Kalné, tady jsme ještě nikdy nevystupovali. Jsme rádi, že se to dnes povedlo a lidi jsou tu taky skvělí,“ popsal atmosféru Roman Boban Zapadlo, bubeník Sceletu. Fanoušci nechtěli kapelu pustit z pódia, a tak se začátek poslední produkce dostal až přes půlnoc.

Ve zvukařské pauze pořadatelé slosovali vstupenky a proběhlo tradiční vyhlášení Květinové miss. Titul si na rok odnesla Káťa Boháčková z Nové Paky. O závěr se postarala novopacká skupina Swich Off. Jejich klasický rock vrátil posluchače o tři desetiletí zpátky v čase.

Sympatický projev a radost z muziky byla z mladíků kolem zpěváka Filipa Lothara Rudorfera hodně znát a všichni, kdo vydrželi až do časných ranních hodin, to náležitě ocenili.