Tradiční hasičký bál je v Čisté u Horek minulostí. Do  místní sokolovny si našly cestu více než dvě stovky návštěvníků. „Už po otevření sálu se dovnitř začali trousit první návštěvníci. Většinou to byli pánové, kteří přišli držet místa pro ostatní,“ popsal sobotní podvečer Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů. “A opět se velice osvědčilo vypravení svozového autobusu. Ten nám totiž přivezl třiačtyřicet lidí z Novopacka, ale především ze sousední Bukoviny.“  Chvilku po osmé hodině večerní pak zaplněný sál rozezněly první tóny produkce hudební skupiny Futrál a při druhém kousku obsadili parket  tanečníci.

Taneční rej byl přerušen po jednadvacáté hodině. Podle programu proběhlo vystoupení děvčat z místní taneční skupiny The Colours. Tanečnice opět po roce roztleskaly sokolovnu. Pak už se opět tančilo, a to až do půlnoci.

Půlnoční přestávku využili pořadatelé k volbě miss a k tažení hlavní tomboly. Během večera zodpovědně pracovali porotci Martin Višňovský, Roman Benecký a Jan Budil a z přítomných paní a dívek vybírali dvě nejsympatičtější. „Letos to bylo jednodušší. Na miss jsme se shodli okamžitě, jakmile jsme ji viděli, u vicemiss jsme pak vyřazovací metodou došli také k finálnímu jménu,“ komentoval činnost svých porotců Jan Budil, předseda poroty.  Vícemiss Candr se stala Martina Víchovská a titulem Miss Candr se pro rok 2012 může pyšnit slečna Aneta Hájková ze Studence.
Díky podpoře od členů a podporovatelů sboru mohli hasiči připravit i bohatou tombolu. V půlnočním tahu si pak dvacet cen rozdělili šťastní výherci. Hlavní cenu, poukaz na vykrmeného pašíka, si odnesli Karolína Ryšálková se Sebastianem Hájkem.

Tančilo se až do půl třetí ráno. Hosty z okolí pak odvezl autobus, místní se rozešli k domovu.  „Sluší se poděkovat návštěvníkům za úžasnou atmosféru. Bylo vidět, že všichni si přijeli večer užít a to se fakt povedlo. Naše přípravy se tak vyplatily a lidem se u nás líbilo,“uzavřel ohlédnutí za bálem hasičský velitel. ⋌(fal)