Byly tu více než tři stovky návštěvníků, z toho asi polovina dětí. Maškarního reje se účastnilo na 120 masek. Převládali vojáci, loupežníci, víly a princové. Bylo tu i několik dráčků, námořníků nebo broučků.


Za masky odměnili pořadatelé především kompletně obsazený Integrovaný záchranný systém (hasič, zdravotníci a policista). Jak se ale všichni v zákulisí shodli, bezkonkurenční maskou byla divoška v podání dvouleté Natálky Dyntarové. Pro děti byla připravena střelnice: házení kroužků na kolíky nebo vhazování míčků do klaunovy otevřené pusy - klaun byl samozřejmě z překližky.

Soutěže

Akci moderoval Ladislav Jiřička za asistence Jakuba Lejdara, Tomáše Jiřičky a Vaška Maliny. Na jevišti pod jejich taktovkou děti soutěžily v navlékání dřevěných korálů poslepu, navinování nitě se sladkostí nebo vázaly uzlíky na čas. Pro malé byla pod jevištěm připravena dráha na odrážedlech. Odpoledne zpestřil hudbou Petr Hájek a Pavel Urban - DuoPe ze Studence.


Bylo připraveno občerstvení včetně zákusků. Vrcholem akce byla tombola se stovkami cen. Za ni se sluší poděkovat sponzorům z celého regionu. Akci navštívily děti z Novopacka, Jilemnicka i Vrchlabska a organizátoři věří, že se karneval všem líbil a příště přijedou zas.


Na březen plánuje Barvínek exkurzi na chovatelskou stanici tažných psů s vyjížďkami se spřežením, nebo návštěvu chovu koní na ranči Montara v Čisté u Horek. Tak hodně zdaru! (Láďa Jiřička)