Přišli místní, ale i z okolí, kterým navíc ještě pořadatelé zajistili dopravu autobusem do místa konání a pak i zpátky.


Hudbu obstaral Vosa band z Trutnova a už při prvních kouscích se tančilo. „Vládla krásná atmosféra a lidé se dobře bavili,“přibližuje sobotní večer velitel čisteckých hasičů Ladislav Jiřička,“ potěšila nás návštěvnost, která byla trošku satisfakcí za hodiny strávené při přípravách.“ Ve čtvrt na jedenáct pak ples přerušila exhibice cvičenců novopackého Sokola, vedená Martinem Pařízkem, kteří předvedli čtvrthodinku akrobacie a break dance.


Jejich výkony odměnil bouřlivým potleskem celý sál. „Snažíme se ples oživit každoročně něčím novým,“ říká Jiřička, “a tak jsme tu měli už břišní tanečnice, mužorety, mažoretky a letos akrobaty. Chceme, aby se u nás lidem líbilo a večer si skutečně užili.“

Volba

Když se přiblížila půlnoc, následovala další milá vsuvka. Tou je každoroční volba královny plesu, čistecké Miss Candr. Porota ve složení Jan Budil, Petr Klázar a Martin Horák (pro nestrannost ani jeden nebydlí v Čisté) tři hodiny pečlivě monitorovala přítomné příslušnice něžného pohlaví a pak dekorovala vítězky.


Vicemiss se stala Dáša Ottová a titul Miss Candr 2008 získala Jana Zaplatílková z Kunčic. Té pak byl svěřen důležitý úkol – vylosovat majitele hlavních cen tomboly.


„Díky sponzorům se nám podařilo připravit více než čtyři sta cen v přímých výhrách a dvacet hodnotnějších do půlnočního slosování. Hlavní cenou tomboly byla motorová pila, “komentuje ples Jiřička.

Dražba

 Přestávku v hudební produkci ještě pořadatelé využili k dražbě letitého peprmintového likéru.


Půllitr „zelené“ byl nakonec přiklepnut nejvyšší cenové nabídce v hodnotě těsně přesahující pět set korun. Ples pokračoval ještě dvě hodiny přes půlnoc.


„Jsme moc rádi, že se akce takhle vyvedla. Ples je značným zdrojem příjmů našeho spolku a výtěžek z toho letošního použijeme na nákup uniforem. Zbytek pak půjde na činnost s dětmi, na kterou sbor vynakládá ročně desítky tisíc korun,“ uzavírá ohlédnutí za sobotním večerem Ladislav Jiřička. (fal)