Program zpestří po 22. hodině vystoupení skupiny akrobatů z novopackého Sokola. Ti pod vedením Martina Pařízka předvedou návštěvníkům svou show s prvky break dance a akrobacie. Před půlnocí proběhne také již tradiční volba královny plesu. Která z přítomných žen či dívek se stane letošní Miss Candr, rozhodne divácká porota, jíž předsedá Jan Budil. Místo také bude na dražbu letitého nápoje ve speciálním pouzdře.

Stejně jako před dvěma lety bude i teď dražena 18 let stará láhev nejmenovaného zeleného likéru. Pro návštěvníky je připravena bohatá tombola podporovaná podnikateli z regionu. Mezi hlavními cenami je například motorová pila, domácí elektrospotřebiče, broušené sklo a spousta lahůdek. Aby nikdo nestrádal, zajistili pořadatelé bohaté občerstvení a navíc je k dispozici autobus, který tanečníky přiveze až z Nové Paky.

Po skončení plesu bude i rozvoz, a to do Bukoviny, Studence, Horek a obcí směrem na Novou Paku. „Ples je jednou z našich největších akcí v roce a na jeho přípravách pracuje mnoho členů sboru,“ přibližuje atmosféru těchto dní Ladislav Jiřička, velitel čisteckých dobrovolných hasičů, “děcka motala losy, mládež pomáhá s výzdobou a dospělí zajišťují tombolu. Každý pomáhá, jak může.“

Další aktivity

Hasičský sbor však nežije jen plesem. Pomalu se rozbíhají i přípravy na čarodějnice a navazující prvomájový Pohár velitele. V březnu budou mladí hasiči organizovat humanitární sbírku pro broumovskou Diakonii a dospělí pomohou obci s úpravami jejího majetku. Divadelní spolek Floriánek připravuje pohádku se zpěvy s pracovním názvem „Peklo na zemi“ – premiéra by měla být na podzim - a volejbalisté zase pilně trénují na turnaj.


Hasiči žijí pestrým spolkovým životem, v němž má místo práce s dětmi, požární sport, kultura i služba bližnímu. „Sbor je otevřený každému, kdo chce obětovat část svého volného času pro ostatní. Seznam členů přesahující stovku pak ukazuje, že je takových lidí zvláště na venkově ještě dost,“uzavírá Jiřička. (fal)