Už tento pátek jsou zváni příznivci dálek na velice zajímavou besedu cestovatelky Ivanky Hanyšové. Tato světoběžnice zde nebude vyprávět poprvé. Nyní přiváží projekci ze svých cest po ostrovech jižního Pacifiku a pohovoří i o Hedvábné stezce. Začátek besedy je plánován na půl sedmou a místem setkání bude zasedací místnost obecního úřadu.

V úterý osmého března v podvečer ožije čistecká sokolovna divadlem. S představením „Jak se budí princezny“ sem na půl šestou přijedou žáci devátého ročníku ze školy ve Studenci. „Máme ve studenecké devítce několik dětí od nás z Čisté a rádi bychom jim umožnili předvést se na domácím jevišti před jejich blízkými i kamarády,“ říká k představení Kamila Stehlíková, předsedkyně kulturní komise v obci.

Na sobotu devatenáctého března připravuje kulturní komise odpoledne plné stolních her. „Rozšířili jsme heslo „Kdo si hraje, nezlobí“ i na dospělé a zveme všechny do zasedací místnosti obecního úřadu, kde budou připraveny stolní hry a vědomostní kvízy,“ přibližuje myšlenku Stehlíková, “ani děti nepřijdou zkrátka.

Pro ně bude k dispozici pexeso a Člověče – nezlob se. Pro všechny bude také drobné občerstvení a pro nejlepší zajímavé ceny.“

Na konec měsíce pak hasiči v duchu tradice posledních patnácti let organizují humanitární sbírku pro Diakonii. Tato sbírka začínala před lety ve spolupráci s Červeným křížem, ale pak se zastřešující organizací stala Diakonie; lidé přinášeli věci, které nebyl nikdo jiný ochoten zpracovat. V Čisté se každoročně sesbírá půl nákladního auta věcí, které využijí potřební u nás i jinde po světě.

I v březnu pak čeká na Čistecké pestrý život.⋌ (FAL)