Na blížící se víkend připravují v Čisté zajímavý program.Vše začne v sobotu v jednu hodinu po poledni střeleckými závody. Jde už o druhý ročník soutěže ve střelbě ze vzduchovky na různé cíle (terč, střelnice, špalíky).

Závodníci budou opět rozděleni do kategorií, kde rozhodujícím měřítkem je vlastnictví zbrojního průkazu.

Zastřílet si po zaplacení startovného může každý příchozí až do půl páté odpoledne. Soutěžit se bude o zajímavé ceny a také o titul Střelec roku 2008.

„Abychom závody něčím zpestřili, připravili jsme doprovodný program,“ přibližuje sobotní odpoledne Ladislav Jiřička, jeden z pořadatelů, „pro děti máme připraveny soutěže a různé další vyžití, všechny pak jistě osloví rozmanité občerstvení.“

V Čisté se koná několik akcí během letních měsíců, kdy se údolíčkem nese vůně uzeniny z udíren nebo grilu, teď to ale bude jiné. „Bude možné pochutnat si na pečeném pstruhu, grilovaném mase nebo ochutnat ukrajinskou specialitu – šašliky,“ láká na akci Jiřička. Po slavnostním udílení cen následuje vystoupení dolnokalenského uskupení VSNT Band a večer možná dojde i na malý ohňostroj.

Nedělní program

To však není všechno. Program pokračuje ještě v neděli od čtrnácti hodin odpoledne. Na hranice kraje totiž přijede populární dechová hudba Václava Kyziváta z Libáně.

„Především pro starší generaci tu moc akcí není, proto jsme se rozhodli ve spolupráci s kulturní komisí obce uspořádat odpoledne s dechovkou,“ komentuje Jiřička.

Přijede mikrobus

Zájemce ze vzdálenějších konců Čisté svezou dokonce hasiči svým mikrobusem, aby se měl na dechovku možnost dostat opravdu každý.

Na závěr je nutné ještě upřesnit místo konání. Tím je areál za sokolovnou uprostřed Čisté u Horek.Výtěžek ze sobotní akce bude věnován na divadelní projekt místních ochotníků Peklo na zemi.
Nedělní dobrovolné vstupné pak půjde obci na částečnou úhradu nákladů. Pokud by v neděli nepřálo počasí, bude dechovka přesunuta do sálu sokolovny.

„I na tomto sportovně kulturním podniku je vidět, jak je dobré, když na venkově najdou u samosprávy pochopení lidé z občanského sektoru. Společně pak jde vše mnohem lépe, a tak to má na vesnici být,“ uvádí Ladislav Jiřička a zároveň zve veřejnost na víkend do Čisté.