V půl druhé začala dvojice všeumělů, místní obdoba dvojice Pat a Mat, bavit příchozí. Zdatně jim v tom pomáhalo hudební Duo PE ze Studence nebo DJ Kubajz. Sotva se rozjela zábava, ovládla parket pohybová skupina Speedy ze Studence. Děvčata a chlapci sklidili veliký potlesk a jejich vystoupení bylo pěkným zpestřením karnevalu.

Pak už „Ajeťáci“ zvali děti k soutěžím. Běhalo se s míčkem na pálce, ochutnávalo se koření, navlékaly korále. Náročnou disciplínou bylo také vypití nápoje a následné zchroupání velkého preclíku. Kromě toho na děti čekala střelnice, kde házely míčkem na klauna nebo kroužky na kolíky.

„Letošní karneval jsme chtěli trochu oživit,“ komentoval odpoledne Pat, jinak velitel místních hasičů Ladislav Jiřička. „Proto jsme ze sebe s režisérem místních divadelníků Romanem Hamplem udělali Pata a Mata, pozvali Speedy, do tradiční živé muziky vtěsnali DJ a udělali zásadní změnu v ocenění masek.“

Kolem čtvrté hodiny nastalo karnevalové defilé. Malým dětem asistovali rodiče a kolem sokolovny kroužil had pirátů, vodníků, princezen, čarodějnic, broučků a mnoha dalších bytostí z pohádkového i reálného světa. Každé dítě v kostýmu dostalo od pořadatelů malý dáreček v podobě dřevěného domina.

Pak byly oceněny ještě masky nejzdařilejší. Vybrat nejhezčí bylo prakticky nemožné. Nejroztomilejší byla patrně želvička Rozárka a nejpropracovanější pak potápěč Vojtíšek.

Během odpoledne bylo o přítomné postaráno i bohatým občerstvením. Hitem se staly minizákusečky za pár korun, po kterých se jen zaprášilo. Závěr karnevalu patřil losování tomboly. To se poněkud protáhlo, protože bylo potřeba vybrat majitele více než sto dvaceti cen.

„Sluší se poděkovat podnikatelům z Čisté i okolí, ale také myslivcům a mnoha jednotlivcům, kteří akci podpořili finančně i materiálně,“ vyjádřil poděkování Jiřička. Karneval skočil kolem šesté, kdy se spokojené děti i rodiče rozešli a rozjeli k domovům.

Sotva tato akce skočila, začali hasiči v Čisté s přípravou březnových akcí. Proběhne tu beseda s musherem Pavlem Pfeifrem, humanitární sbírka pro Diakonii v Broumově a na konci měsíce pak tradiční jarní volejbalový turnaj. Více se o akcích v Čisté můžete dozvědět na internetových stránkách obce nebo webu čisteckých hasičů. (fal)