Majitel galerie, výtvarník Jiří Qido Valter na dotaz, jak hodnotí letošní výstavní sezónu, uvedl: „Považuji ji za úspěšnou, uspořádali jsme čtyři výstavy. V květnu vzpomínkovou na malíře pocházejícího z Bukvice Bořka Vaňučka, který by se letos dožil 101 roků, dále výstavu obrazů jičíňáka Břetislava Kužela, třetí expozice představila fotografie Jitky Pírkové a moje obrazy. Vzhledem k tomu, že byla zaměřena tematicky na Křelinu a Bukvici, byla prodloužena až do konce srpna, kdy Bukvice vyhrála soutěž Vesnice roku Královéhradeckého kraje 2008. Letošní sezónu uzavřela výstava obrazů Vladimíra Hochmana z Jičína.“

Valter uvádí, že jeho galerii letos navštívilo sedm set třicet čtyři milovníků výtvarného umění a od samotného otevření v září 2004 to bylo 1943 osob. „Nu a vzhledem k tomu,že Bukvice není „na tahu“, považuji to jednoznačně za úspěch,“ dodal majitel.

V Bukvici se nevybírá žádné vstupné, tím je podpis či zápis do návštěvní knihy. „Zápis, který mne potěšil, bych citoval: Zůstat… bylo by krásné. Nebo: ráj na zemi začíná za Velišem – napsal návštěvník z Jičína, patřící k mladé generaci. Jsem rád, že galerie poskytuje lidem útěchu a duševní pohodu. Věřím, že pokud mi to zdraví dovolí, bude otevřena i příští sezónu, kdy je ve výstavním plánu zahrnuta mimo obrazů i expozice ratanových výrobků a keramiky,“ dodal Jiří Q. Valter.

Valter svojí iniciativou umožňuje mnoha místním amatérským i profesionálním umělcům jejich práce předvést veřejnosti prakticky za nulové náklady. Navíc provozováním galerie velkou měrou přispívá ke zkulturnění života v malé obci.

Úsměvný, ale nikoliv nepodstatný je i výrok jednoho Jičíňáka, který před zahájením derniéry řekl: „Nikdy jsem si nemyslel, že na stará kolena budu jezdit na kole a navíc do Bukvice za uměním. A teď toho nelituji.“