V areálu Anenských slatinných lázní byl slavnostně uveden festival, který přivál na čtyři dny do Bělohradu soubory písní a tanců Hořeňák a Hořeňáček z Lázní Bělohradu, Kytice a Rosénka z Prahy, Malý a Velký Beskyd ze Zubří, Kyjovánek z Kyjova, Jitřenka z Českého Krumlova a zahraniční soubory z Rakouska, Ruska, Kéve Folk Dance Group z Maďarska a Bukowiec Górny z Polska.

 Zahraniční hosté kromě rakouských tanečníků se prezentovali v úvodu slavností. Rozkošní byli malí tanečníci ze souboru Garmonie Moskva.

 V žlutých kostýmech diváky přenesli mezi hejno kuřat, kterému vládl kohout s kvočnou. Skvěle si vedli i další členové souboru. Moskvané patří mezi nejmladší účastníky letošního setkání, naopak mezi nejstarší se řadí hosté z Polska.

 Publikum zaujaly dívky z Maďarska, tančící s karafami vína na svých hlavách. Prostor k prezentaci dostali i domácí tanečníci.

 Dnes se hlavní festivalová vystoupení odehrávají v bělohradském zámeckém parku a přírodním amfiteátru Anenských slatinných lázní.

 V programu je zařazen také nedělní krojovaný průvod městem, ukázky historického šermu. Na nádvoří zámku se bude povídat o hudbě, a to s patronem festivalu, houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným. Zpestřením akce bude opět netradiční závod „Polka Rallye“ v zámeckém parku.