Zde se prezentovaly nejrůznější kapely a účinkující. Akce byla založena roku 1904, později se vytratila a nyní už deset let má své pokračování. Letošní setkání bohužel negativně ohrozil vytrvalý déšť.

V pátek se tak uskutečnil pouze koncert české beatové legendy Vladimíra Mišíka & ETC. Předkapela HOGO – dřevorubecký rock se vůbec nedostala ke slovu. I sobotní program musel být zrušen kvůli dešťovým srážkám.

Neděle pak patřila dechovce, a to byl nářez! Počasí se umoudřilo, a tak se mohly posluchačům představit tři soubory: místní Javorka, vedená Josefem Záveským, Táboranka z Lomnice nad Popelkou s kapelníkem Jiřím Jínou a moravská krojovaná dechovka Švitorka z Hroznové Lhoty s kapelníkem Josefem Kozumplíkem.

„Přivítali jsem 650 návštěvníků, což je rekord, a moc nás to potěšilo. Přehlídku dechovek jsme poprvé uvedli v loňském roce, kdy už přišlo přes pět set posluchačů. Těší nás, že lidé na Bažantnici nezapomněli, mají ji stále v povědomí a přicházejí za námi,“ říká hlavní organizátor akce Ladislav Stuchlík. ⋌ (kov)