Letos jejich cílem bude letovisko Sklář poblíž Ostružna, kde poslední prázdninový víkend proběhne již čtvrtý ročník jednoho z největších evropských festivalů klasického bluegrassu, western swingu a old-time muziky.
Divákům se představí 23 hudebních seskupení, z nichž většina obsazuje přední místa na prestižních evropských festivalech. Je málo hudebních žánrů, kde přívlastek „český“ je značkou té nejvyšší kvality.

Představí se špičky v žánru

I méně zasvěcený čtenář se jistě pamatuje na legendární festivaly „Banjo Jamboree“ v Kopidlně, jejichž důstojným pokračovatelem v našem regionu chce festival „Bluegrass v Českém ráji“ být. Je potěšitelné, že mezi těmi nejlepšími budou k slyšení i zástupci našeho regionu a města. Kromě nestorů českého bluegrassu, kopidlenských Větráků s doposud aktivním Honzou Macákem skupiny Funny Grass ze Skalan u Turnova i jičínský velmi perspektivní BG Maňana Band.
Méně potěšitelné je však to, že mezi návštěvníky z celé ČR a potažmo i Evropy nejsou místní skoro vidět. Co by za to dali třeba Pražáci, mít takový festival přímo „za humny“. Přitom péče o diváky je jedním z hlavních cílů všech pořadatelů a personálu. Za ubytování ve dvoulůžkových chatkách zaplatí pouhých 125 Kč za osobu a noc, non-stop občerstvení od pátku do nedělního dopoledne, pro návštěvníky i účinkující k dispozici krásné koupaliště a hlavně spousta dobré muziky, jak na hlavním pódiu,tak i nočních „sejšnech“.
Více informací najdete na www.modrastruna.cz a plakátech.
Takže na shledanou v Českém ráji.