„Na gotickou bitvu, která byla hlavním bodem celodenního programu, se přijelo podívat víc než 3500 lidí, což je asi o třetinu víc než vloni,“ řekla Monika Slezáková, manažerka areálu.
Gotická bitva ve Šťastné zemi je jedním z největších setkání skupin historického šermu v České republice. O stříbrný důl bojovalo přes 300 rytířů, panošů a zbrojnošů. „Šermíři jsou sice při svých vystoupeních zvyklí na ostré souboje, tohle je ale přece jen něco jiného, vzduchem létají šípy, práskají dělobuchy, proto jsem opravdu ráda, že se nikomu nic nestalo, a tak pořadatelé i diváci mohou být spokojeni,“ uvedla Monika Slezáková.

Večerní show

Kromě odpolední bitvy se konala ještě jedna kratší, večerní, kdy rytíři bojovali za svitu pochodní, a úplně na závěr byla ještě ohňová show. Po celý den také mohly děti využít přes devadesát atrakcí v areálu, hitem zůstávají vzduchové trampolíny, které v sobotu prošly opravdovou zatěžkávací zkouškou. Nechybělo ani občerstvení, dobový trh a nabídka dalších doprovodných akcí, jako bylo vystoupení břišní tanečnice nebo hudebních skupin, hrajících středověkou hudbu. Návštěvníci se zapojili i do výuky historických tanců.
Už tuto sobotu budou ve Šťastné zemi zahájeny třítýdenní Slavnosti slámy – Slamák.
Kontakt: Monika Slezáková, manager přírodního areálu Šťastná země, Tomovy parky, s.r.o., Karlovice, Radvánovice 11,Turnov, tel. 739 570 045, e-mailová adresa: slezakova@ tomovyparky.cz.