„Kultura nám moc chybí a v současném těžkém období potřebujeme naději. A tu nám organizátoři kulturních akcí dávají. Nevzdali to a akce připravují. I proto svou podporu nevzdal ani Královéhradecký kraj a jeho podpora je dokonce za poslední roky největší,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast kultury.

Celkem rozdělí kraj mezi 23 oblíbených festivalů přes 5 milionů korun. Podporu budou mít na stole ještě krajští zastupitelé. Peníze souvisí s trvalou záštitou, kterou kraj dlouhodobě uděluje, což znamená určitou jistotu pro organizátory.

„Řada z nich v loňském roce s napětím čekala, zda budou moci své projekty zrealizovat. U některých akcí se podařilo přesunout termín konání, jiné byly raději kvůli mimořádným opatřením o rok odloženy. Některé proběhly v improvizovaných podmínkách, a to díky tomu, že v kultuře působí kreativní lidé, kteří umějí improvizovat, jsou flexibilní a dokazují, že kultura stále žije, za což jim moc děkuji. Všichni však doufáme, že se život bude postupně vracet do normálu a akce se v letošním roce budou moci uskutečnit,“ doplnila náměstkyně Berdychová.