„V programu nabídneme koncerty, besedy a do budoucna možná i divadlo a výstavy,“ říká, „a všechny v kraji mezi Jičínem, Sobotkou, Mladou Boleslaví a Turnovem, který moc dobře známe a máme rádi.“ Žmolíkovi totiž před lety koupili starou usedlost právě v tomto koutu naší vlasti a zcela mu propadli. Mladá sopranistka Karolína Žmolíková k tomu dodává: „Ano, je to pravda. Český ráj a náš dům, to byla láska na první pohled. Tady je mi nejlíp a cítím se tu doma.“

První ročník festivalu nabídne tři koncerty. Na prvním vystoupí v půvabném prostředí historického Šolcova statku v Sobotce s Karolínou i tenorista Martin Vydra, mimochodem zpěvaččin spolužák z Pražské konzervatoře, klavíristka Ludmila Juránková a violoncellista a dirigent Jan Rezek. Na programu bude jejich oblíbený program, který nese název „Melodie, které milujeme“ a zazní melodie z muzikálů My Fair Lady nebo West Side Story, písně amerického skladatele George Gershwina nebo také španělské zarzuely.

Druhý koncert zazní v barokním kostele svatého Jiljí v Mladějově. Karolína na něj pozvala předního sólistu opery Národního divadla v Praze basistu Zdeňka Plecha a posluchače čeká i jedno malé překvapení, které si však Karolína zatím nechává pro sebe. Protože 14. září slaví státní svátek Francie, kde Karolína dnes se svým snoubencem dnes žije, bude repertoár koncertu inspirován především touto zemí. A navíc na 14. července připadá zpěvaččin svátek, a tak neváhejte přinést kytičku. Nejraději má prý pomněnky.

Součástí festivalu bude také beseda, na které bude Václav Žmolík, který ostatně uvede většinu koncertů, vyprávět o svých cestách po Česku a jistě nezapomene ani na výpravy za hudbou.

Vyvrcholením festivalu Hudba z Ráje bude koncert 31. srpna 2018 v kostele svatého Jana Křtitele v Újezdu pod Troskami. Karolína tam vystoupí společně se slavným houslistou Jaroslavem Svěceným. Na programu budou skladby J.S.Bacha, G.F.Händela, F. Schuberta a dalších slavných autorů. Zdá se, že Hudba z Ráje 2018 bude přitažlivá a lákavá.