Na scéně libáňského kulturního domu představil v rámci dvanácti ročníků řadu známých osobností. Zapěl tu Peter Dvorský, Gabriela Beňačková, Eva Urbanová, Štefan Margita a řada dalších umělců.

Jiřího Lišku tento festival zaujal a oslovil Zdeňka Vokurku, zda by nechtěl v rámci akce propojit Libáň s Jičínem.

To znamená jeden z koncertů slavností uspořádat pro posluchače ve Valdštejnově městě. A právě o tom se v pondělí diskutovalo na radnici.

Chybí vážná hudba

„Bylo by dobře, kdyby kulturní život v Jičíně oživila vážná hudba. V poslední době ji u nás drží manželé Koláční a Dvořákův festival," míní starosta.

Zastupitel Jan K. Čeliš přemítá o tom, jak to vymyslet, aby nebyly poloprázdné sály. Sám by chtěl na 28. října do Jičína pozvat Podkrkonošský orchestr.

Marie Faruzelová a ředitel KZJM Pavel Nožička se nakonec shodli, že na další schůzce se Zdeňkem Vokurkou doladí podrobnosti.

Pokud se jedná o program budoucího 13. ročníku Foerstrových dnů, zahájení se uskuteční v kostele sv. Ducha v Libáni. Vystoupí zde špičkoví umělci, a to trumpetista Miroslav Kejmar a varhaník Aleš Bárta.

„V odlehčeném programu se představí legenda populární hudby Eva Pilarová, pro další koncert jednáme s nositelkou ceny Thálie – Dashou. Ovšem o programu prvního koncertu v Jičíně od pondělí neúnavně přemýšlím," svěřil se nám ustaraný Zdeněk Vokurka.

Z posezení se starostou kvituje, že setkání bylo velmi inspirativní nejen z pohledu spolupráce, ale také pro budoucí vztahy v oblasti hudební kultury.