Do Krkonošského turistického vysílání natočil rozhovory s přítomnými hvězdami benefičního galavečera Srdce pro děti.
Společnost Život dětem pozvala novináře do Francouzské restaurace Art Nouveau, aby jim přestavila letošní přímý televizní přenos zábavné vánoční show Srdce pro děti. „Michal Hřebík si vedl velice dobře. Natáčel rozhovory a pozorně naslouchal pozvaným hostům. Takto mladí redaktoři jsou na tiskovkách výjimkou; když jsem ale viděla, jak se Michal snaží, byla jsem ráda, že jsem mu umožnila 'být u toho'. Navíc mám ke Krkonoším i osobní vztah, protože jsem se v Jilemnici vdávala," říká vedoucí marketingu Vlasta Kovářová.

Žáci Střední školy v Lomnici nad Popelkou si vyzkoušeli roli novinářů už několikrát. Tisková konference k přímému televiznímu přenosu však byla premiéra. „Přesvědčil jsem se o tom, že čím víc toho člověk umí, tím je 'normálnější'. Povídat si s Dominikem Haškem, Petrem Kolářem nebo režisérem Jiřím Adamcem byl obrovský zážitek. Rozhovory co nejdříve zpracujeme a zařadíme do programu internetového Krkonošského turistického vysílání," říká třeťák Michal Hřebík.

Televizní vysílání

Přímý přenos benefičního galavečera Srdce pro děti vysílala včerejší neděli večer TV Prima. Diváci se přenesli do pražské noční ZOO a Goja Music Hall, kde vystoupili bez nároku na honorář přední čeští umělci. Široká veřejnost se mohla zapojit na Aukro.cz do dražby nádherných dřevěných soch slonů a lva, které vlastnoručně vyzdobili Dominik Hašek, Lucie Bílá, Petr Kolář, Michal David, Pavel Šporcl, Tomáš Klus a Monika Absolonová.

Posláním o.p.s. Život dětem je pomoc nemocným dětem v rámci celé České republiky. Každý z nás se může v životě ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí.   Jana Tauchmanová