Po čtyřech letech, kdy pořadatelé volili spíše monotematickou programovou skladbu, se vrací k původnímu modelu preferujícímu širší a volnější žánrové zařazení. Například vystoupí i romská kapela Gulo čar.


„Návštěvníky bych chtěl dnes pozvat na mladou formaci Vertigo Quintet. Díky neutuchajícímu zápalu a nesporným hudebním kvalitám se pomalu stává stálicí evropské hudební scény. Těším se na kontrabasovou legendu, kterou je bezpochyby František Uhlíř, vystoupí Walter Fischbacher z USA se samostatným programem, špičková je mezinárodní parta Oliver Strauch' s Groovin ' High,“ uvedl ředitel Koruny Jan Sezima.

V sobotu rozjede zahřívací půlhodinku hořicko - královéhradecká kapela 4 Leaf, po přípitku nastoupí Jazz Efterrätt, sdružení mladých profesionálních hudebníků. Před první přestávkou přivede na scénu své americké trio kytarista Rudy Linka, patřící řadu let ke světové jazzové špičce.

Druhá půle

 V druhé polovině večera vystoupí Vera Love & George Kay's Blues Band, na závěr pak Gulo čar. Předností festivalu s rozpočtem 300 tisíc korun je stálý způsob financování. Vedle stabilního kádru sponzorů získali pořadatelé dotaci od města a z Královéhradeckého kraje. Zbylé vstupenky na závěrečný koncert jsou stále v předprodeji v DK Koruna.


„Každý rok musíme hledat něco nového. Zatím se nám daří a posluchači nám fandí. Máme štěstí, že sál v Koruně je svým klubovým uspořádáním pro tyto akce ideální,“ sdělil ředitel Sezima.