V programu letošního hudebního festivalu Foerstrovy dny je řada lákadel. Skvělá trojice umělců se představí v sobotu 23. května v 15 hodin v kostele sv. Ducha v Libáni. Událostí bude návštěva hvězdy české činoherní scény Národního divadla Luďka Munzara. Přijede společně s varhaníkem Alešem Bártou a s originálním básníkem, spisovatelem, moderátorem rozhlasových Dobrých jiter Františkem Novotným, především autorem festivalového programového projektu Laudatio pro Antonína Dvořáka. Vynikající herec Luděk Munzar tu objevuje krásu člověka a skladatele Antonína Dvořáka. Toto setkání je opravdovým vyznáním všech účinkujících géniu české hudby. Je to trochu jiný, „nečítankový" pohled na Dvořákův osud. Víte, kdo může za to, že se česká Dvořákova hudby dostala až na Měsíc? Víte, jaké byly lásky, jistoty i pochyby velkého skladatele? Kdo přivezl slavnou Novosvětskou symfonii do Čech? Co rád Mistr jedl?Ano, toto setkání je vyznáním hudbě, která zdobí svět člověka, bez ohledu na čas. Je to v libáňském barokním kostele sv. Ducha pokleknutí před božským poselstvím víry, lásky a naděje, která v ní zaznívá.

Chvála na člověka Antonína Dvořáka bude obohacena Mistrovým varhanním dílem a jeho přátel, např. Josefa Suka. Hudba ve spojení s křehkým půvabem slova Luďka Munzara v meditativním prostředí dosáhne svého vrcholu.

Koncert trojice vynikajících umělců opravdu nemůžete opomenout. Zejména s takovým hercem jakým je Luděk Munzar tentokrát v zajímavé civilní poloze, pro diváky možná ještě víc přitažlivější. Pozvánku zakončím jeho slovy : „Herec musí především věřit sám sobě, aby mohl někoho o něčem přesvědčit."

Zbylé vstupenky na telefonu 721 503 460 nebo přímo v kostele v den koncertu. Více informací na www.foerstrovydny.cz

Zdeněk Vokurka