I přes její nedostatečnou propagaci ji stačilo navštívit více než tisíc šest set lidí z různých koutů světa. Mezi návštěvníky se kromě Poláků, Němců a Francouzů objevili také Angličané a Vietnamci.
„Ohlasy jsou různé. Někdo řekne, že tato díla nejsou jeho šálek čaje, jiní jsou velmi spokojeni. Pozorovala jsem různé generace, protože mě zajímal jejich postoj k vystaveným exponátům. Velmi mile mne překvapilo, že mladí lidé Hebera znají a jeho tvorbou jsou nadšeni,“ uvedla kustodka výstavy Maryška Stará.
„Dřevo a kov, které autor použil pro svá díla, jsou těžké materiály, ale tady létají a vznášejí se,“ zapsal do pamětní knihy spokojený návštěvník ze Železnice.

Zájemci o koupi

Našli se i potenciální zájemci o koupi některé z Heberových soch. Těmi nejoblíbenějšími se stala díla připomínající muže se svatozáří, věšteckou kouli nebo samotného rohatého. Návštěvník z Vysokého Mýta uvedl: „Ať žije fantazie spojená s řemeslnou tvořivostí! Opravdu hezký zážitek.“
Soubor 13 děl ponechal autor beze jmen. „Každý člověk má svou fantazii zrovna jako já, názvy nejsou třeba,“ dodal Petr Heber. Dětem z mateřské školky jedna z plastik připomínala králíka, skálu se vzácnou koulí nebo lidi křičící „hurá“. V srdcích těch nejmenších si největší obdiv našla věštecká koule, teenageři obdivují skulpturu v podobě klasu, dospělí jásají nad „kobrou.“ Uznávaný znalec umění doktor Ivo Brodský při své druhé návštěvě expozice sdělil: „Jaké štěstí pro Jičín, že má pana Hebera.“
Výstava potrvá do soboty 1. září včetně.