Po deseti dnech, kdy už byly plakáty a prodáno několik desítek vstupenek, přišli s návrhem, že umístí velký poutač na Valdickou bránu. S tím jsem nesouhlasil, protože jako jičínský patriot nepovažuji toto místo za vhodné pro komerční reklamu a měl jsem obavy z toho, že tento krok může mému klubu ublížit. Od té doby se začaly objevovat samé komplikace, moje plakáty byly nahrazeny poutači na koncert jazzmana s pozvánkou do K-klubu, agenturu informovali o tom, že můj koncert byl z důvodu malé kapacity zrušen. Celková kapacita TD je 200 míst. Dohoda o konání koncertu v Tančícím domě: Zisk T.D. měl být 15 míst (úhrada poplatků OSA, MÚ, pronájem prostor, konzumace a večeře pro účinkující). Zisk Š. Zajíčka a R.Veselého měl být 185 míst (úhrada koncertu 25 tisíc Kč). V K-klubu by byl jistě pořad ekonomicky zajímavější.

Dohoda

Tak jsem dohodl s agenturou odpolední rozšířený koncert L.Decziho v Tančícím domě. Nabídl jsem zvýhodněné vstupné žákům uměleckých škol Jičína a Nové Paky (110 Kč). Vstupenky za 150 Kč včetně sklenky vína jsme prodávali v sobotu s pomocí trumpetisty Václava Nováka na náměstí. Chtěl jsem tak naznačit, že reklama se dá dělat i jinak bez využití Valdické brány. Nechci se dočkat doby, kdy tam bude viset reklama na jičínské jitrnice.
Na žádost Š. Zajíčka jsem byl osloven městskou i statní policií. Údajně kvůli nekalé konkurenci. Od té doby se mnou spolupořádající dvojice, jejichž vstupné bylo 220 korun, jednala velmi nekorektně. Ředitel KZMJ Pavel Nožička zakázal prodej mých lístků v MIC a kulturním domě na odpolední koncert. Agentura mi zavolala, že bude muset můj koncert zrušit, protože dostala nabídku finanční kompenzace za zrušení koncertu v mém klubu.
V návaznosti na to jsem doporučil K-klubu koncert zrušit kvůli nevyhovujícím bezpečnostním podmínkám. Velice mě zaskočila reakce ředitele K-Klubu, kterého jsem upozornil v přítomností zaměstnanců 11.6.2007 na nedostatky (hygienické, požární, hlukové) a doporučil jsem mu, aby zrušil smlouvu, jinak bych byl nucen varovat orgány činné včetně policie ČR.

Vyhrožování?

Mrzí mě, že ředitel pojal mé varování jako vyhrožování, a neuvědomil si možné následky v případě nehody během koncertu. Dva dny před koncertem mi byla nabídnuta smlouva, že mám zrušit svůj koncert, uhradit Š. Zajíčkovi 10 tisíc, korun a dostanu 30 lístků. Navrhl jsem společný koncert na neutrální půdě. Za mnou prodané lístky jsem peníze vrátil a lidem, pro které bylo 220 korun finančně nad možnosti, jsem doplatil 70 korun, aby mohli jít na zámecké nádvoří. Nakonec se koncert konal v Porotním sále. Za to vše jsem byl v Porotním sále upozorněn, že pokud budu „provokovat lidi“, budu okamžitě vyhozen.

Hezký koncert

Musím uznat, že koncert byl hezký, výkony hudebníků výborné, prostředí ale nevhodné. Nedýchatelno, neúnosné horko, znehodnocení expozice, čepování piva v reprezentativních zámeckých prostorách a přerušení koncertu fenomenálního Laca Decziho kvůli veřejné gratulaci Pavlu Nožičkovi považuji za krajně nevhodné.
Jičín mám rád, pořádal jsem kulturní programy, ale události posledních dní a odmítavý postoj kulturní komise na pořady v Tančícím domě mě nutí k rozhodnutí klub uzavřít a kulturní aktivity přerušit.