Celkovou náladu festivalu ovlivní slunná Itálie výběrem z oper G.Verdiho a G.Pucciniho, z vášnivé Francie zazní něco z díla J. Offenbacha, pozornost připoutá půvabná svěžest a ohnivý žár operetních melodií F. Lehára a E. Kalmána. Všem těmto a dalším dílům vdechne život virtuózní interpretace českých umělců, kteří jsou skutečně světovými hvězdami.

Královna harfy
Fenomenální „královna harfy," sólistka České filharmonie, profesorka harfy na Královské akademii v Bruselu a docentka na Akademii múzických umění v Praze Jana Boušková zahájí festival v sobotu 16. května v 15. hodin v kostele sv. Ducha.

V nabídce je mimořádný komorní koncert opět pod klenbou barokního kostela sv. Ducha (sobota 23. května v 15.00 hodin) s unikátním projektem připraveným speciálně pro Foerstrovy dny „Laudatio pro Antonína Dvořáka". Tento tvůrčí záměr předpokládá spolupráci takových umělců jako je osobnost české činoherní scény Luděk Munzar, světově proslulý varhaník Aleš Bárta a básník, moderátor a autor rozhlasových Dobrých jiter František Novotný.

Pokud jste milovníky lyrických tenoristů s vysokým „C, " pak do této kategorie patří sólista opery Národního divadla v Praze, host Berlínské státní opery a pařížské Opéra Bastille, ještě přidám, dvojnásobný nositel Ceny Thálie, populární tenorista Aleš Briscein.

Znamenitý představitel českých, verdiovských a také veristických operních postav. Vyniká jímavostí a přitom neobyčejnou mohutností svého hlasu, ojedinělý příklad, jemuž příroda dala mimořádný hlasový fond i jeho přirozené technické ovládání. V sobotu 30. května v 19.00 hodin v Domě kultury v Libáni se Aleš Briscein představí v galakoncertu ze slavných operních a operetních árií. Jeho partnerkou bude půvabná sopranistka Michaela Katráková.

Předprodej vstupenek na tři velké květnové koncerty jsou v prodejně Trafika , nám. Svobody 10 v Libáni ( telefon 606 491 266 nebo 733 757 235 ). Finanční zvýhodnění na celý festival (květen a září) lze uskutečnit zakoupením abonentní vstupenky na telefonu 721 503 460. Více na www.foerstrovydny.cz   Zdeněk Vokurka