Naposledy jsem měl možnost Vás slyšet na koncertě v Mladějově v místním kostele asi před dvěma lety. Vím, že to byl jeden z Vašich pravidelných koncertů, bude i letos?
To je skvělá otázka hned na úvod. Přípravy na koncert jsou již v plném proudu. Letos v Mladějově zazní v sobotu 8. července od 18.00 v kostele svatého Jiljí a je dokonce jubilejní, a to desátý.

Bude tedy něčím výjimečnější?
Ano. Za prvé tím, že na něm bude účinkovat více umělců než jndy. Někteří zde již vystoupili a jiní zase budou pro naše posluchače překvapením. Chci, aby byl koncert pestrý, a to nejen na muzikanty, ale také na repertoár. Nicméně i to nám při plánování přišlo málo, a proto jsme se rozhodli letos v Českém ráji udělat takový minifestival a koncerty budou hned tři.

Ten druhý 13. srpna na Šolcově statku v Sobotce a třetí, a to je taková perlička 25.8 v kostele sv. Jana Křtitele v Újezdě pod Troskami s kytarovou hvězdou, panem Lubomírem Brabcem.

Zůstaňme ale u prního koncertu. Kdo s Vámi na něm vystoupí a jaký repertoár jste zvolila?
Především můj tatínek, moderator Václav Žmolík, který je již od prvního ročníku nedílnou součástí těchto knocertů, provází je totiž slovem, což jsem opravdu moc ráda a posluchači ještě víc. Dále to bude můj dlouholetý kamarád a tenorista Martin Vydra, mezzosopranistka Nadia Ladkany, trumpetista Jiří Boček a v neposlední řadě moje skvělá klavíristka a varhanice v jedné osobě Ludmila Juránková. Na programu budou známé "pecky", jako je například Rusalčina árie ''O měsíčku'', známé Panis Angelicus adalší krásná a neméně známá díla, ale nechci prozrazovat všechno.

Když jste zmínila jsméno kytaristy Lubomíra Brabce, jak se Vám podařilo přivézt takovou hvězdu k nám do Českého ráje?
Je pravdou, že s Lubomírem spolupracuji již nějaký ten rok a máme mezi sebou, troufám si říct, velice hezký profesionální, ale i přátelský vztah. No a když se ptáte na to, jak se mi podařilo ho přivézt do Ráje, zkrátka jsem se ho zeptala a on souhlasil.

Již zmíněné koncerty jistě nejsou jedinými, které Vás v období léta čekají, prozradíte nám, kde všude Vás ještě můžeme slyšet?
Budu zpívat různě a hned na několika festivalech. První koncert bude 18.července na festivalu Tóny Chodovské tvrze v Praze, kde vystoupím po boku houslisty Jaroslava Svěceného, který je tvůrcem tohoto již mnohaletého tradičního festivalu. Dále to bude koncert na festivalu Nové Hrady na jihu Čech 1.8, opět s panem Svěceným, a jinak si zazpívám například na zámku ve Valticích v tamějším krásném barokním divadle anebo také na barokních slavnostech na zámku v Manětíně. A mohla bych ještě dlouho pokračovat.

Nechystáte se v létě do Španělska?
Ne ne, nechystám. Volné dny budu trávit v Českém ráji, kde jsem nejvíc doma a také ve Francii, kde nově pracuje můj přítel, takže myslím, že to tam procestujeme skrz na skrz. Ale na cestu do Španělska jistě brzy dojde…

Je vám asi jasné, proč jsem se Vás ptal právě na Španělsko, můžete našim čtenářům přiblížit proč?
Předpokládám, že to bylo kvůli mému novému španělskému projektu, který se jmenuje '' Ve víru flamenca, aneb španělské poblouznění''.

Můžete být konkrétnější?
Již dlouhou dobu mě přitahovala španělská hudba, flamenco, kastaněty a tamější móda. A vždycky jsem si moc přála zpívat zarzuely, což je vlastně obdoba české operety, a tak se zrodil nápad přijít s něčím novým a udělat španělský program. Obklopila jsem se skvělými hudebníky, konkrétně klavíristkou Ludmilou Juránkovou a kytaristou Miroslavem Žárou. Poprosila tátu, jestli by vrámci koncertu mohl vyprávět a recitovat, protože jsem nechtěla, aby lidé odcházeli a říkali si, o čem to vlastně zpívala. No, začali jsme zkoušet, já chodila i na hodiny flamenca k paní profesorce Marcele Benoniové, což mi nebylo úplně cizí, protože na flamenco jsem chodila již za studií, letos v červnu měl tento projekt takovou předpremiéru v Praze a po prázninách s ním začneme jezdit po republice. Mám z toho obrovskou radost a moc mě to baví!