Období festivalů se rozproudí s příchodem letních měsíců. Sobotu 9. června mají v kalendáři označenou příznivci nezávislé hudby a kultury mimo hlavní proud, kteří si nenechají ujít čtvrtý ročník jičínského Propadáku. „Nikdo vám nediktuje, kam máte chodit. Přijdete, protože je to zadarmo,“ zní letošní podtitul akce na Čeřovce, ke které úderná ironie a nadhled už neodmyslitelně patří.

Festival Cultural Reggae Vibez startuje v Hořicích již po sedmnácté. Zalesněný areál lomu u sv. Josefa ožije alternativní a reggae muzikou od čtvrtka 21. do soboty 23. června.

V regionu si přijdou na své i milovníci folku, country a trampské muziky. Bělohradský festival Pod Hůrou se koná v zámeckém parku v sobotu 21. července. Hned následující víkend 27. až 29. července se můžete vydat na Country festival Pecka, který se odehrává ve zdejším kempu.

ROCKOVÉ LEGENDY POD VĚŽÍ LETOS NAPOSLEDY?

Oblíbená víkendová akce The Legends Rock Fest, za kterou do Hořic přijíždějí tisíce fanoušků, vstoupí 20. července do svého sedmého ročníku. V areálu pod Masarykovou věží samostatnosti se fanoušci dočkají skvělé show, o kterou se postarají kapely Traktor, Dymytry, Harlej, Arakain či Visací zámek.

Pro festival však organizátoři hledají nové zázemí. „Chceme akci dál pořádat v Královéhradeckém kraji,“ ubezpečuje Zdeněk Lhota, který hledá pro festival nový venkovní areál především z organizačních důvodů.

LETOŠNÍ NOVINKA: LODŽIE WORLD FEST

Valdštejnská lodžie pro návštěvníky chystá velkolepou novinku. Areál barokní památky a kostel Všech svatých pod Zebínem na tři dny ožijí prvním ročníkem festivalu Lodžie World Fest. Slavnosti Imaginária nabídnou ve dnech 7. až 9. září pestrou paletu interpretů ze světa etnické a alternativní hudby, divadla a imaginace. Akce volně naváže na dvanáctiletou tradici festivalu Grabštejn World Fest. Těšit se můžete na Ivu Bittovou, Petra Nikla, Ondřeje Smeykala, Deliou(F/CZ), Divadlo Líšeň – Sávitrý a mnoho dalšího.

„Cílem je nejen navázat na úspěšný festival s osobitou koncepcí, ale také vytvořit událost, která by přilákala nové diváky z celé republiky i mimo ní,“ uvádí kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra.