Letošní festival tuto možnost nabízí. Zapišme Jičín do České knihy rekordů, ať si o nás přečtou třeba v Austrálii. Stačí přijít v 9 hodin do zámecké zahrady, poslouchat připravený program a až sčítací komisař oznámí celkový počet účastníků, všichni dohromady odříkáme známou říkanku… kolo, kolo mlýnský, lehneme si do trávy a výtrysk vodní fontány oznámí, že máme rekord v největším množství recitátorů říkanky na jednom místě. Nikde se jich určitě nesešlo více. Jenom v Jičíně v rámci festivalu. Kdo by nechtěl být u toho,když se dělá rekord!

Animační dílna (čtvrtek až neděle), městský úřad (vchod z boku). Školní třídy nebo rodiny s dětmi ji mohou navštívit v přízemí Městského úřadu Jičín, je koncipována pro děti nejrůznějšího věku. Až pět lektorů se tu stará o zhruba dvojnásobný počet dotekových monitorů, na kterých lze kreslit a animovat filmy. Součástí pracoviště je i malé nahrávací studio pro výrobu ruchů a hudby, kterou si muzikálně nadané děti mohou samy nahrát, složit i nazpívat. V ideálním případě, tedy při souhře šikovných rukou a hlaviček, si mohou zájemci ihned

umístit svůj film na internet a sdílet jej se svými kamarády. Tato zábavná a zároveň vzdělávací dílna animace je zprostředkována SŠ a VOŠ aplikované kybernetiky z Hradce Králové. Srdečně vás zveme na bezvadně strávený čas při tvorbě vlastního filmu. Kompletní program je možné zakoupit v MICu na Valdštejnově náměstí a nebo ho najdete na www.pohadka.cz.
⋌Věra Marksová, výkonná ředitelka festivalu JMP