Součástí oslav je i vyhodnocení výtvarné soutěže, které se uskuteční zítřejší pátek v Domě kultury Koruna v 14.30 hodin a vystoupení mladých dramatiků v místnosti za knihovnou města v sobotu 22. června ve 14 hodin.

Synagoga v Hořicích se začíná stávat jedním z center kulturního života. Pro svou akustiku a komorní prostředí je ideální pro komorní koncerty. V 18 hodin zazní koncert židovské hudby.

Koncert v kostele
Hlavní pozornost se soustředí na slavnostní koncert v kostele Narození Panny Marie. Po velkém úspěchu koncertu v září tak pokračujeme v představování mladých umělců, kteří mají určitý vztah k Hořicím.

Zpěvačka Kateřina Killarová studovala zpěv na naší základní umělecké škole a v současnosti je posluchačkou státní konzervatoře v Bratislavě a ve Vídni.
Houslistka Andrea Jiskrová je absolventkou konzervatoře, housle studovala na konzervatoři v Pardubicích. Je absolventkou UHK oboru sólový zpěv.
Klavírista Vladimír Heuler vyučuje hru na klavír v Německu, kde se také věnuje koncertní činnosti.

Příčná flétna je nástroj, který tak často v prostorách kostelů neslyšíme. V podání Marie Horáčkové a Jaromíra Soukupa si vyslechneme Triovou sonátu pro dvě flétny J.J. Quartze.

Sólisty na klavír bude doprovázet Luděk Václavů, zpěvačku houslový soubor ZUŠ pod vedením paní Elišky Suché.

Pomoc nejen města
Sponzory Evropského Dne hudby jsou firma PETROF, která zapůjčuje klavír, město Hořice, Dům kultury Koruna a Základní umělecká škola Hořice. Zdena Vaškovová