S paní ředitelkou jsme všichni vyrobili dušičkový věnec, který jsme položili na hrob prvního řídícího učitele jičíněveské školy Františka Kováře na hřbitově v nedaleké obci Kostelec.

Dušičková atmosféra nám nechyběla ani ve vyučování; v matematice jsme počítali duchy, ve třídě máme vyzdobenou nástěnku a v družině jsme dlabali dýně. V dlabání dýní jsme pokračovali i v sobotu v hostinci obce Kostelec, kde nám naše paní učitelka s mamkou vařily dýňovou polévku, která byla moc dobrá. Naše dýňové výtvory jsme si vystavili a zapálili v nich svíčky, dýně krásně rozsvítily celý sál.

Pak se konal lampionový průvod obcí Kostelec. Začalo trochu pršet, ale to nám nevadilo. Na hřbitově jsme zapálili svíčku na hrobě učitele Františka Kováře. Viděli jsme i duchy v prostěradlech, kteří nás malinko vystrašili, ale také pobavili.

Pak jsme si prohlédli krásně vyzdobený kostel, kde byla spousta zapálených svíček. Dušičkový večer se nám moc líbil a těšíme se na ten další v příštím roce.  Matěj Angelov, 3. ročník, s mamkou