„Není to dětský den, protože do závodního klání chceme zapojit i rodiče, takový je náš cíl. Snažíme se tím i dávat vědět o sobě, o občanském sdružení Duha," řekl hlavní organizátor Michal Ludvík.

Pro příchozí byly připraveny rozličné disciplíny: slalom s pálkami, zatloukání hřebíků, shazování kuželek, házení míčku do kbelíku, skákání v pytlích a bublifuk.
„S pogramem jsme moc spokojení. Dozvěděl jsem se o tom, když jsem byl v nemocnici na prohlídce. Četl jsem plakát," prohlásil Martin Jiřiček, který soutěžil se svým synkem Ondrou. „My jsme teprve přišli, ale zatím se nám tu opravdu líbí. Nedávno jsme byly v Tovačově na podobné akci," řekla Dagmar Čechová, která se svou dcerkou přicestovala skutečně zdaleka.

Dětem byly také k dispozici panenky a stolní hry vlastnoručně vyrobené Alenou Vondruškovou. „Když dětičky přijdou, můžou si s nimi trochu pohrát a potěšit oko nebo duši. To ale platí nejen pro děti, ale i pro dospělé," pravila.

Občanské sdružení Duha vzniklo zhruba před čtyřmi roky. Pořádá drakiádu, jarní bazar, podílí se i na adventních trzích. Letos se konal již druhý ročník Dne pro rodinu. Sdružení na dobrovolnické bázi vypomáhá hořickému hospicu v péči o nevyléčitelně nemocné pacienty.