Na zahájení výstavy se sešlo téměř padesát obdivovatelů, ale především obdivovatelek textilního umění pod označením patchwork, které v galerii představuje Jarmila Novotná z Holína. Ve výstavní místnosti je rozvěšeno na sedmdesát různých pestrobarevných objektů, které zejména ženy ocenily pochvalnými komentáři. Zajímavostí je například patchworkářská miniatura a textilní hodiny, které odtikávají přesný čas. Zároveň je k vidění několik pletených svetrů zajímavých vzorů a oblečky na dětské panenky působící kouzelně ve starobylém prostředí.

Část návštěvníků si v rámci vernisáže prohlédla i barokní obecní kapli sv. Jana Nepomuckého, se kterou je seznámil malíř a galerista Jiří Qido Valter. Zároveň navštívili v loňském roce zpřístupněný nový objekt obecní ho úřadu, v němž hosty přivítala starostka obce Bukvice a Křelina Eliška Formanová.

Počasí bylo hezké a očekávaný déšť se nedostavil, proto přišlo vhod i posezení s občerstvením u zapáleného ohně ve venkovním krbu, od něhož poslední návštěvníci odcházeli v podvečerních hodinách s tím, že se již těší na další vernisáž. Tentokrát to budou fotografie a textilní tapiserie Josefa Vitáka. Vernisáž se uskuteční v sobotu 16. července od 14 hodin.  (jqv)