LAUREÁTI JIVÍNSKÉHO ŠTEFANA
1996 – K-klub Jičín – 41 nominací:
KLAN – Kacákova Lhota * Zdenka Vaškovová – Hořice * Martin Zajíček a K-klub Jičín

1997 – K-klub Jičín – 37 nominací:
Ivo Chocholáč a spol. – Nová Paka * Jaroslav Macák a Větráci – Kopidlno * Eva Bílková,
Lenka Šoltysová

1998 – pivovar Nová Paka – 90 nominací:
Pavel Charousek – Turnov * J. K. Tyl – Hořice * Vladimír Úlehla – Jičín

1999 – zámek Jičín – 120 nominací:
Hořeňák – Lázně Bělohrad * Eva Bílková – Staré Hrady * Jaromír Gottlieb – Jičín
(předal Aloisi Hlavatému z Miletína) * Prochor – mimo hlasování poroty

2000 – hospoda Robousy – 118 nominací:
Milan Roček – Jičín * Květa Macounová a Jarmila Pospíšilová – Libošovice (los)

2001 – Libáň - 116 nominací:
Jan Řezníček a divadlo Martínek Libáň * Zdeněk Chalupa – K-klub Jičín (los)

2002 – Hořice – 155 nominací:
Oskar Teimer – Černín * Veronika Kuříková – Nová Paka (los)

2003 – Železnice – 137 nominací:
Irena Škodová – Libáň * K-klub Jičín (los)

2004 – Nová Paka – 107 nominací:
Věra Rychterová * OS Lodžie Jičín (los)

2005 – K-klub Jičín – 181 nominací:
Jivínský Štefan * OS Zebín (los)

2006 – Veliš – 224 nominací:
Vladimír Úlehla – Jičín * Štěpánka Fléglová – Hořice (los)

2007 – Kopidlno – 225 nominací:
Oldřich Suchoradský – Mlýnec * Novopacké sklepy – Nová Paka (los)

2008 – Sobotka – 218 nominací:
Blažena Zatloukalová – Hořice * Milan Ertl – Hořice (los)

2009 – Libuň – 237 nominací:
Miloslav Bařina – Nová Paka * Josef Teichman – Železnice (los)

2010 – Miletín – 251 nominací:
Erben – divadelní soubor Miletín * OS Stezka Češov – Veselí (los)

2011 – Slatiny – 262 nominací:
Šrámkova Sobotka – pořadatelé festivalu * Knihkupectví U Ignáce v Jičíně (los)

2012 – Ostroměř – 246 nominací:
Prochor (předal Miloslavu Sádlovi z Ketně) * Kopidlenské slavnosti – pořadatelé (los)

2013 – Nová Paka – 267 nominací:
Alena a Pavel Matějovských – Novopacký slavíček * Jana Bosáková a realizační tým – MŠ Ostružinka, Ostružno (los)

2014 – Lázně Bělohrad – 228 nominací:
Draga Zlatníková – Jičín * Skleróza – divadelní soubor, Hořice (los)

2015 – Jičín – 235 nominací:
Jaroslav Veselý – Jičín * Terezie Dubinová, Jičín (los)

2016 – Dětenice – 281 nominací