Patchwork, textilní technika z časů dobývání amerického Západu, dobyla 3. srpna 2013 zámek Humprecht.

Patchwork, česky záplatování, není jen nápadité řemeslo, ale i umění, které v České republice na své uznání teprve čeká. Přestože technika vypadá jednoduše, snadná není. Kromě samotného šití je zapotřebí, aby tvůrce měl obrovskou míru představivosti, smysl pro výběr materiálů, kombinaci barev, cit pro detail, preciznost a to vše orámované nekonečnou trpělivostí a tvořivou láskou. Jak zaznělo na vernisáži – patchwork je ďábel, kdo jednou jeho kouzlu propadne, upíše se navěky.

V sobotním letním velmi hřejivém počasí byla slavnostní vernisáží otevřena ve velké hodovní místnosti výstava „Pohádky šité z látky". Autorky Marta Bukovanská, Jana Cvrková, Ludmila Fuksová,  Zuzana Himmelová , Eva Chmelová ,Jana Kepková a Renata Stehlinová spojily své tvořivé síly a zaplnily tři zámecké místnosti jedinečnými quilty v mnohabarevných provedeních, v nápaditých vzorech a jedinečných kombinací.

Vernisáž slovem uvedla Jarmila Novotná, hudební doprovod zajistilo seskupení Řehečské kvarteto, které se tentokrát představilo zejména českými a hebrejskými písněmi hranými na akordeony.

Tak jak je uvedeno na plakátě k výstavě – kdo nevěří, ať tam honem běží. Vězte se můžete běžet na výstavu až do 31. října 2013 v návštěvní době zámku.  JANOVA