Pokud jste jejich vyznavačem, rozhodně si nenechte ujít pohádkový festival, který dnes odpoledne rozevře své šapitó a otevře i maringotky, aby vás akrobaté, žongléři, provazochodci pozvali k něčemu nevídanému a neslýchanému. Vážení, začínáme! Šestadvacátý ročník má podtitul cirk a uvede ho opět Jiří Lábus. 

A na co se že se můžete těšit? Nový cirkus přináší slzy smíchu, krásný strach, ladnost a nekončící údiv nad akrobacií v příběhu. Je to spojení cirkusu, tance, hudby, divadla, výtvarného umění a filmu. Představení vyráží dech bláznivou odvahou, pestrobarevným humorem a neuvěřitelnými nápady.

CIRK JE O ZÁŽITCÍCH

Vstupte do pohádkového cirkusu a nechte se zlákat tímto nádherným světem plným barev, smíchu a hlavně pohybu.
Na Valdštejnově náměstí se staňte klaunem, co vykouzlí úsměv sobě i ostatním. Vyzkoušejte si:
Žonglování v šapitó
Procházku na minichůdách
Dovednosti mima
Cirkusové líčení
Bublinovou dílničku
Hudební nadání
Obléknout se jako klaun
Výrobu úsměvu v zrcadle.

V zámeckém parku se naučte něco málo z tajemství vzdušné akrobacie a vyškolte se v cirkusové škole. Na velkém nádvoří zámku si užijte romantiku cirkusového ležení v Cirkusu Nostalgie.

Samozřejmě nebude chybět pohádkový vláček a než v neděli zazvoní zvonec, můžete se svézt parním vlakem za Ci (pískem) do Střelče. Na organizaci festivalu se podílí více než 300 pracovníků/dobrovolníků, hlavním garantem je Nadační fond Jičín – město pohádky a město Jičín.

Podrobný program festivalu najdete ZDE: